"ЄвроGames": "золото" і сльози Харлан, безжальний український муай тай та екскурсія селищем спортсменів

Спецпроєкт "ЄвроGames" на каналі "Дім" — ексклюзивний інформаційний серіал про Європейські ігри у Польщі, що тривають з 21 червня по 2 липня. У четвертому випуску розповідається про перемоги та успіхи українських спортсменів у кульовій стрільбі, фехтуванні, тайському боксі, є ексклюзивні кадри із селища спортсменів та спеціальний танець від талісмана Європейський ігор-2023.

Селище спортсменів

У це місце прагнуть потрапити вболівальники і журналісти, однак ця оаза тільки для спортсменів і тренерів учасників Європейських ігор. Бюджетно, компактно та дуже затишно — Краків радо зустрічає та надає спортсменам цілком комфортне житло для відпочинку та відновлення перед важливими стартами. 

Оселі українських спортсменів дуже примітні, адже всюди — синьо-жовті прапори, які сьогодні символізують набагато більше, ніж просто локацію збірної України. Кімнати оформлені у стриманому стилі сучасного зручного гуртожитку. Спортсмени відзначають, що простору небагато, однак дуже чисто і є все необхідне. Житло розташоване неподалік від центру міста, а поруч завжди є волонтери, які допоможуть із будь-яким питанням.

Головне місце зустрічей та спілкування у таких селищах — їдальня. Це велике просторе приміщення, де пропонують різноманітні страви світових кухонь, напої та десерти. Харчування спортсменів — один із головних чинників на шляху до успіху, а відтак до цього польські організатори поставились із особливою увагою. Раціон на будь-який смак, вся їжа приготована із дотриманням рекомендацій спортивних дієтологів. Звісно, не обійшлося без подарунків від кухарів — піци та бургерів. 

Після смачного та правильного харчування спортсмени можуть прогулятися алеями селища або продовжити свою профільну підготовку до змагань. Організатори продумали все до дрібниць, аби атлетам було зручно планувати свій графік. 

Загалом селище може прийняти 3500 мешканців. На галявинах і у приміщеннях багато місць для відпочинку, перегляду змагань Європейських ігор, сувенірних крамниць, а також спеціальних фотозон.

Важливе рішення — сигнал справедливості

Федерація фехтування України домоглася призупинення членства представників Росії та Білорусі у Континентальній конфедерації цього виду спорту. Про такий дипломатичний успіх стало відомо ще до початку турніру фехтувальників на Європейських іграх. Потужний сигнал справедливості для України та адекватності для усього світу, своєчасний та дуже важливий крок. 

"Ми дуже сподівалися, що рішення це підтримають. У конгресі 23-є проголосували "за", 11 — "проти", дві країни утримались. Але ми продовжимо боротися також із Міжнародною федерацією фехтування", — прокоментувала головна тренерка збірної України з фехтування Наталія Конрад.

Фехтування

Дебютну нагороду і одразу "золото" Європейських ігор у фехтування приніс другий день змагань у цьому виді спорту. Переможні емоції українцям подарувала 31-річна шпажистка Джоан-Фейбі Бежура. Переможний рахунок — 15:12. З нього вона почала, ним і завершила. Фінальна сутичка проти господарки фестивального подіуму Мартини Сватовськоъ-Венґларчик пройшла наднапружено, але фінальні хвилини українка провела холоднокровно, збільшуючи перевагу. Переможний бал Бежура сприйняла професійно і спокійно, подякувала суперниці та своєму тренеру.

За крок від медалі у змаганні рапіристів зупинились одразу двоє українців — Клод Юнес та Андрій Погребняк. У виснажливих поєдинках вони синхронно програли свої чвертьфінальні пари. Причину невдачі пояснив наставник.

"Не витримали навантаження. Дуже гарно фехтували, починаючи з першої ступені. Погребняк — взагалі ідеально. Клод дуже важко пройшов ступінь, ішов знизу, натрапляв на сильних суперників, вигравав. А потім, напевно, не повірив в себе. Медаль вже була в руках, але хвилювання зіграло злий жарт", — прокоментував старший тренер чоловічої збірної України з фехтування на рапірах Сергій Гаравський.

Фехтувальниця Ольга Харлан виграла для України друге "золото" з фехтування. Олімпійська чемпіонка, багаторазова чемпіонка світу та Європи вперше стала переможницею Європейських ігор в індивідуальних змаганнях. А Владислав Станкевич здобув "бронзу" в індивідуальних змаганнях шпажистів.

"Я — українка. Я дуже хотіла перемогти, щоб подарувати цю золоту нагроду Україні, воїнам, які нас захищають та своїй родині, яка частково знаходиться тут (у Кракові, — ред.). А моя бабуся зараз у Миколаївській області, думаю, вона дивилися мій виступ, тож ця перемога й для неї. Я дуже голосно співатиму гімн, сподіваюся, уболівальники також. Сподіваюся, що ми даємо нашим військовим наснагу перемогами на спортивних аренах, хочу, щоб вони всі повернулися живими. Ця нагорода для них", — сказала Харлан зі сльозами на очах.

Бойові мистецтва

Українські майстри тхеквондо завершили виступи на Іграх без нагород. Найближчим до успіху був Андрій Гарбар. Спортсмен із Донеччини зупинився за крок від медалі — програв поєдинок за "бронзу". Попри поразку на початку змагань, Рената Подолян мала шанс поборотися за нагороду, але використати його не змогла. 

З муай тай Україна здобула шість медалей Європейських ігор та виграла медальний залік. 

  • "Золото": Ігор Любченко (67 кг), Олександр Єфименко (71 кг), Олег Приймачов (до 91 кг).
  • "Срібло": Єгор Скуріхін (81 кг).
  • "Бронза": Владислав Микитась (до 60 кг), Анастасія Михайленко (до 51 кг).

Кульова стрільба

Україна здобула перше "золото" Європейських ігор-2023 у міксті з кульової стрільби з 25 метрів. У фіналі змагань українська пара Павло Коростильов та Юлія Коростильова перемогли команду Чехії. Першу медаль збірної здобула Олена Костевич — "бронзу".

Стрибки у воду

Україна здобула четверту медаль на Іграх у стрибках у воду. Ксенія Байло та Софія Есман принесли команді перше "срібло" — у синхронних стрибках з 10-метрової вишки серед жінок.

Брейкінг

Україна здобула медаль на Європейських іграх у новому олімпійському виді спорту — брейкінгу. Він поєднує в собі елементи хіп-хопу й акробатичні рухи. Володаркою "срібної" нагороди у цьому виді стала 27-річна Анна Пономаренко, що виступає на змаганнях під нікнеймом Stefani.

Більше з "ЄвроGames":

Прямий ефір