"ЄвроGames": перше "золото", перші мультимедалісти, переможний стиль Лузан, Терлюги та Середи

Спецпроєкт "ЄвроGames" на каналі "Дім" — ексклюзивний інформаційний серіал про Європейські ігри у Польщі, що тривають з 21 червня по 2 липня. У другому випуску розповідається про перше "золото" та перші нагороди, а також про те, як українські чемпіони змагалися у стрибках у воду, карате, веслуванні та інших видах спорту. Ведуча — Діана Кондратюк.

Веслування

Найуспішнішою командою турніру у змаганнях із веслування на байдарках і каное стала Україна. В парних турнірах на дистанції 500 метрів Олег Кухарик та Ігор Трунов перемогли в байдарках, а Людмила Лузан і Валерія Терета — в каное. Лузан зізнається, що в їхню двійку мало хто вірив, тож дівчата ставили за мету довести свою успішність.

"Я не можу повірити. Мені таке і приснитися не могло. Я, звісно, була націлена на великі результати, але щоб на такому рівні змаганнях я виступала і показувала такі результати… Я навіть мріяти про таке собі не дозволяла", — ділиться Валерія Терета.

"Це була дуже бажана гонка і прекрасна перемога. Я дуже щасливий перемозі зі своїм напарником Ігорем Труновим. Мій батько наразі на фронті, а другу відірвало ногу. Хочу присвятити цю перемогу їм та іншим воїнам, які боряться, щоб ми могли виступати [тут]", — додає Олег Кухарик.

Другий день турніру приніс команді два "срібла". Четвірка Кухарика, Трунова, Дмитра Даниленка й Івана Семикіна фінішувала другою на 500 метрах, а Лузан — в одиночних змаганнях на 200 м.

Карате

На Європейських іграх виступають атлети переважно олімпійських видів спорту, але оминути увагою видовищні та успішні для українців неолімпійські види неможливо. Каратистка з Одеси Анжеліка Терлюга виправдала звання фаворитки та стала чемпіонкою, здолавши представниць Туреччини та Німеччини, а також провівши рівний бій із італійкою. У півфіналі Анжеліка красиво здолала Дженніфер Ворлінг із Люксембургу, а у вирішальному поєдинку перемогла болгарку Івет Горанову. Реванш відбувся. Це друга медаль Терлюги на Європейських іграх.

"Я в шоці, що я досі в карате і змагаюся, бо кожного року думаю: "Ну вже все". Але в останні роки дуже гарно йде, тож не хочеться зупинятись. Круто відчувати, що ти виграєш. Це класний реванш, а не просто фінал та медаль. Я дуже сильно не хотіла програвати, не хотіла знову йти на друге місце", — коментує свою перемогу Анжеліка Терлюга.

Наймолодший український каратист на Євроіграх 21-річний Нікіта Філіпов створив сенсацію на шляху до "бронзи" — здолав чемпіона Європи та світу, першого номера у категорії 63 кілограмів італійця Анджело Крешенцо.

За успіхом українців на трибунах спостерігав чемпіон попередніх Євроігор, і легенда українського карате Станіслав Горуна. Разом із сином Левом він насолоджувався виступами наших спортсменів та згадував моменти свого тріумфу.

21-річний каратист з Чернівців Андрій Заплітний змагався у ваговій категорії до 75 кілограмів. У фінальній сутичці йому протистояв італієць, якого він переміг на груповій стадії. Проте золотий фінал не виявився простим. Заплітний здобув перемогу завдяки додатковим показникам за рівного рахунку 3:3 та вперше в кар'єрі виборов "золото" Європейських ігор.

Срібну нагороду для України здобула Аніта Серьогіна у категорії до 61 кілограмів. 33-річна атлетка у фіналі в рівній боротьбі поступилася чинній чемпіонці Європи з Німеччини (2:2).

Стрибки у воду

Українська команда стрибунів у воду була поза конкуренцією у змаганнях на 3-метровому трампліні та 10-метрові вишці. Ксенія Байло, Анна Письменська, Данило Коновалов та Олексій Середа впевнено випередили італійців та іспанців, які теж зійшли на п'єдестал пошани Європейських ігор.

Кульова стрільба

Призеркою Європейських ігор-2023 у кульовій стрільбі стала Олена Костевич. 38-річна українка виграла "бронзу" у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів. Окрім нагороди, она також завоювала ліцензію на Олімпійські ігри-2024, які відбудуться в Парижі.

Легка атлетика

Україна — в еліті легкої атлетики нашого континенту. У межах Європейських ігор відбувся командний чемпіонат. У другому дивізіоні українська збірна посіла друге місце. Це призвело до підвищення у класі, щоб наступного разу змагатися серед топ-збірних. А от особистих нагород Євроігор треба ще чекати. Остаточні позиції наших спортсменів стануть відомі за кілька днів, коли виступлять атлети із найвищого дивізіону. На високі місця претендують чимало українців, зокрема і Марина Бех-Романчук у потрійному стрибку, Ярослава Магучіх у стрибках у висоту, Михайло Кохан у метанні молота, у бігових дисциплінах — Наталія Кроль, Вікторія Ткачук та чоловіча естафетна команда.