"ЄвроGames": золота висота Магучіх, потрійний успіх Лузан, різнобарв'я медалей та емоцій

Спецпроєкт "ЄвроGames" на каналі "Дім" — ексклюзивний інформаційний серіал про Європейські ігри у Польщі, що тривають з 21 червня по 2 липня. У третьому випуску розповідається ще більше про успіхи та нагороди українців у легкій атлетиці, веслуванні, стрільбі з лука, стрибках у воду та артистичному плаванні.

Веслування

Перша, друга і знову перша — хет-трик нагород Європейських ігор оформила українська веслувальниця Людмила Лузан. Фаворитка змагань каноїсток підтвердила свій статус та показала результат, який дозволив стати золотою мультимедалісткою Ігор. Людмила тріумфувала у каное-одиночці на дистанції 500 метрів. Раніше Лузан здобула "золото" на цій же дистанції у каное-двійці з Валерією Теретою, після чого виборола "срібло" в одиночці на 200 м.

"Я би могла краще на 200 метрах. Але, нічого, будемо працювати. Суперники всі достойні, всі готуються. Ми також будемо робити ще більше. Якщо чесно, то сил зовсім трішки лишилося. Дуже хочеться відпочити, це мій третій фінал. Я віддала все, що могла, і здобула перемогу. Ця перемога дуже важлива для мене, адже минулого року я програла іспанці і цілий рік хотіла реваншу", — прокоментувала Лузан.

Успіхи Людмили Лузан, а також інших веслувальників на байдарках і каное дозволили збірній України стати найкращою у цьому виді на Європейських іграх. Здобутки лідерів — три "золота" і два "срібла". Збірна Польщі отримала таку ж саму кількість і "золотих" нагород і медалей загалом, але одна із них — бронзового ґатунку.

Стрибки у воду

Видатним досягненням володіє 18-річна Ксенія Байло у стрибках у воду. Юна українка повторила успіх веслувальниці Лузан — два "золота". Після перемоги у складі команди Ксенія разом із Кіріллом Болюхом виграла змагання у синхронних стрибках із 10-метрової вишки.

"Ми дуже задоволені цим результатом. Рік чи два тому я повинен був стрибати синхрон із Ксенією у Будапешті, але захворів. А сьогодні у нас вийшло. Не все було ідеально, але це наша рекордна сума балів", — говорить Кірілл.

Раділа великим успіхом Ксенії та Кірілла і віцепрезидентка Національної федерації зі стрибків у воду Тамара Токмачова.

"На чемпіонаті Європи в Римі у нас було п'ять срібних медалей, ми були за крок до золотих. А цей старт розпочався з золотих медалей. Ми очікуємо ще", — прокоментувала Токмачова.

Разом із Олексієм Середою Кірілл Болюх здобув ще одне "золото" у синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки на Європейських іграх-2023.

"Ми планували набрати понад 400 балів, але сильно помилилися в одному стрибку. Це спорт, тут все може бути. Для нас з Кіріллом це перша [спільна] золота медаль", — поділився Олексій.

Легка атлетика

Формат легкоатлетичних змагань Європейських ігор змусив українців перебувати в очікуванні особистого тріумфу. Медалі знайшли своїх лауреатів. Через проведення командного чемпіонату континенту у рамках Ігор про свої переможні виступи Марина Бех-Романчук і Наталія Кроль дізналися лише після завершення змагань елітного дивізіону. Жодній спортсменці ані у потрійному стрибку, ані у бігу на дистанції 800 метрів не вдалося перевершити досягнення українок. Бех-Романчук та Кроль заслужено радіють золотим медалям турніру.

Ярослава Магучіх виграла третє "золото" України в легкій атлетиці на Європейських іграх-2023. Це її 11-та нагорода найвищого ґатунку цього сезону.

Михайло Кохан став срібним призером Європейських ігор у метанні молота. Українець посів друге загальне місце за підсумками виступів у елітному дивізіоні.

Легкоатлет Владислав Шепелєв став бронзовим призером Ігор у потрійному стрибку і посів підсумкове третє місце.

Артистичне плавання

Україна посіла шосте місце у медальному заліку Європейських ігор в артистичному плаванні. Команда тренерки Світлани Саідової здобула на турнірі у Польщі дві нагороди.

Дует Марини та Владислави Алексіївих став четвертими. Після цього у технічній програмі команд "синьо-жовті" посіли п'яте місце.

Марина та Владислава Алексіїви. Фото: len.eu

Результати — вплив нової системи оцінювання виконання постановки. За цими правилами перед виступом команда має подати заявку, а під час виконання судді визначатимуть невідповідні помилки. Таким чином, будь-яке відхилення від заявленої програми забирає у команди бали. Судді дуже прискіпливо розбирають виступи, втім, до українок, як до фавориток змагань, особливе ставлення, впевнений президент Національної федерації артистичного плавання Ігор Лисов

"На минулому чемпіонаті Європи у Римі та ж сама наша команда завоювала вісім золотих медалей. Тобто всюди, де ми брали участь. Нічого суттєвого не змінилось. З'явилися лише нові вимоги. Мені здається, що це якась часткова маніпуляція серед суддівського складу. Розриви по 40-50 балів між першим і другим місцем — це якийсь нонсенс", — вважає Ігор Лисов.

Українки сподівалися на "золото" в улюбленому виді — акробатичній програмі. Шквал оплесків, захоплення від глядачів та професіоналів і друге місце позаду збірної Франції з відставанням у менш ніж шість пунктів. У той же день українки вибороли ще одну срібну медаль — завдяки виступу сестер Алексіївих у довільній програмі дуетів.

На трибунах у дівчат була особлива підтримка — вболівав екіпаж чоловічої байдарки-четвірки, який теж здобув "срібло" Європейських ігор. Хлопці кажуть, що часто спілкуються з синхроністками, а тому вже навіть знають кілька елементів їхньої програми.

Стрільба з лука

Першу медаль у стрільбі з лука збірній приніс дует Анастасії Павлової та Івана Кожокаря. Вони вибороли "срібло".

На шляху до фіналу Павлова та Кожокарь здолали тандеми з Франції та Молдови, а у самому матчі за "золото" зустрічалися з командою Іспанії.