"ЄвроGames": фінал Ігор, сенсаційне "золото", церемонія закриття та медальний підсумок

Спецпроєкт "ЄвроGames" на каналі "Дім" — ексклюзивний інформаційний серіал про Європейські ігри, що проходили у Польщі з 21 червня по 2 липня. У заключному сьомому випуску розповідається про медальні підсумки збірної України та Ігор загалом, про те, хто здобув останню нагороду для нашої країни, а також про види спорту, що стали найуспішнішими для України.

Веслування

Останню українську нагороду Європейських ігор здобула веслувальниця Вікторія Ус у байдарці-кросі. Змагання у байдарці-кросі замикали програму виступів у каное-слаломі на Європейських іграх. За результатами кваліфікації туди змогла пройти лише Вікторія Ус і принесла нашій команді "золото". Це перша і єдина медаль України у каное-слаломі на Європейських іграх-2023. У решті дисциплін наші веслувальники нагород не здобували.

Кікбоксинг

Заключний день змагань подарував ще одну нагороду — "срібну". Її у кікбоксингу здобув Тимур Бриков. У фінальному поєдинку у категорії 75 кілограмів суперником українця став представник Грузії Лукаш Шонія. Протистояння було видовищним, але опонент Тимура діяв точніше.

Для збірної України на Євроіграх ця нагорода у кікбоксингу стала другою. Першим призером змагань у цьому виді спорту став Артем Мельник — здобув "бронзу".

"Я не засмучений. Везу в Україну "срібло". Я єдиний із України був фіналі, тож це маленька історія", — вважає Тимур.

Медальний залік

На Європейських іграх-2023 українці здобули 41 медаль

• 21 золоту,
  • 12 срібних,
  • 8 бронзових.

Таким чином збірна завершила Євроігри на третьому місці в медальному заліку турніру. Попереду — лише спортсмени з Італії та Іспанії.

Найуспішніші види спорту для України

Найуспішнішим видом програми цьогорічних Європейських ігор для української збірної стали стрибки у воду. Завдяки чотирьом "золотим" та одній "срібній" нагороді українці посіли першу сходинку в медальному заліку у цьому виді.

• "Золото": Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська, Олексій Середа (командні стрибки у воду), Ксенія Байло, Кіріл Болюх (мікст синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Кіріл Болюх, Олексій Середа (синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Олег Колодій, Данило Коновалов (синхронні стрибки, 3-метровий трамплін).
  • "Срібло": Ксенія Байло, Софія Есман (синхронні стрибки, 10-метрова вишка).

Збірна України фінішувала першою у медальному заліку змагань із веслування. Але такі успіхи є лише розігрівом перед основними турнірами року. Попереду — підготовка до чемпіонату світу. Людмила Лузан стала однією з найуспішніших атлетом Європейських ігор.

• "Золото": Людмила Лузан, Валерія Терета (каное-двійка, 500 метрів), Олег Кухарик, Ігор Трунов (байдарка-двійка, 500 метрів), Людмила Лузан (каное-одиночка, 500 метрів), Вікторія Ус (байдарка-крос) — каное-слалом.
  • "Срібло": Данило Даниленко, Олег Кухарик, Іван Семикін, Ігор Трунов (байдарка-четвірка, 500 метрів), Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 метрів).

Церемонія закриття

Церемонія закриття Європейських ігор 2023 відбулася ввечері 2 липня у Кракові на стадіоні імені Генрика Реймана. Срібний призер Ігор, 27-річний кікбоксер з Дніпра Тимур Бриков був обраний прапороносцем збірної України.

Польща вперше прийняла й провела такі великі мультиспортивні змагання.