Як влаштований ринок праці в Молдові та як українцям знайти там роботу

У Молдові. Скриншот: kanaldim.tv

Молдова прихистила понад 100 000 українських біженців. Раніше переселенцям не потрібно було отримувати жодних дозволів, зараз ситуація дещо змінилася. Є кілька доступних опцій: тимчасовий захист, посвідка на проживання та ще кілька варіантів. Із цими документами українці отримують вільний доступ до ринку праці. Про те, як наші переселенці шукають роботу в Молдові, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Зараз українці у Молдові мають легалізуватися. Можна отримати статус тимчасового захисту, схожий на ті, що є в інших країнах. Другий варіант — посвідка на проживання за однією з основних категорій: робота, шлюб з громадянином чи громадянкою Молдови, навчання в університеті, волонтерство тощо.

З тимчасовим захистом та посвідкою на проживання українці отримують вільний доступ до ринку праці. Жодних додаткових дозволів отримувати не потрібно, проте роботодавець має повідомити Національне агентство зайнятості, що прийняв нового працівника. 

Чимало вакансій для українців можна знайти на сайтах з пошуку роботи чи у соцмережах. Місцеві асоціації та волонтери створили два спеціальні інтеграційні проєкти для українців. Вони часто проводять різні курси перекваліфікації. Схожі курси є в Національному агентстві зайнятості — це державний орган, який в Молдові займається працевлаштуванням. Крім того, існує спеціальний сайт з вакансіями для українців. 

Найбільше українців працевлаштувалися у сфері обслуговування. У пошуку роботи допомагають як волонтерські ініціативи, так і державні органи. Крім того, місцеві жителі часто готові прийти на допомогу.

Більше про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір