Як живуть та працюють у Грузії українські біженці

Українські біженці в Грузії. Скриншот: kanaldim.tv

26 травня — День незалежності Грузії. Нині тут перебуває понад 150 тисяч українців. Без жодних додаткових документів у Грузії можна легально навчатися та працевлаштовуватися. Роботу в країні знайти цілком реально. На допомогу приходять місцеві жителі, центри зайнятості та самі роботодавці, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Загалом з початку повномасштабного вторгнення до Грузії заїхало понад 150 тисяч українців. Нашим землякам дозволяли в'їжджати навіть з українськими паспортами. Без жодних додаткових документів можна легально перебувати в країні, навчатися та працевлаштуватися. Близько 20% українців вже працевлаштовані. Є частина, яка працює онлайн в українських компаніях.

Роботу в Грузії знайти цілком реально, розповідають переселенці. Часто на допомогу приходять місцеві, а ще є групи в соцмережах чи спеціальні сайти, де публікують вакансії.

"На сайтах є окреме віконечко "вакансія для українців". Тобто можна починати з цього. Очевидно, в Грузії дуже поширена комунікація в соціальних мережах. Facebook дуже популярний. Саме у Facebook достатньо активні спільноти", — повідомила голова МО українців у Грузії Катерина Козак.

Також часто на допомогу приходять різні волонтерські організації. Вони проводять тренінги і пояснюють, з чого починати пошук роботи та як діяти далі.

"Ми допомагаємо зрозуміти, як написати резюме та супровідний, бо є потреба. Деякі люди не зовсім розуміють, як писати резюме, бо вони могли по 30 років працювала на одній роботі. Також радимо звертатися до різних організацій. Не треба боятися контактувати з ними, бо вони часто мають спеціальні програми, які допомагають з перекваліфікацією, є бізнес-тренінги", — додала Катерина Козак.

З роботою допомагає також місцева служба зайнятості. Потрібно там зареєструватися, і фахівці підберуть вам кілька варіантів можливої роботи. Крім того, вони часто проводять різноманітні форуми з працевлаштування і тижні вакансій. Люди приходять зі своїми резюме і отримують можливість комунікувати з роботодавцями.

При цьому слід розуміти, що зазвичай українці працевлаштовуються в Грузії на низькооплачувану роботу. Чимало вакансій для українців є у сферах, де не потрібен високий рівень знань грузинської чи англійської мови.

"Це сфера туризму, це готельно-ресторанний бізнес, сільське господарство. Насправді люди, які мають досвід ведення сільського господарства в Україні, вони досить популярні тут", — резюмувала Катерина Козак.

Також чимало українців працевлаштувалися в школах. Адже у Грузії відкрилося багато навчальних закладів для українських біженців. Крім того, досить популярним є IT-сектор. Українці тут на вагу золота.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір