Як українцям інвестувати за кордон під час війни: інструкція від фінансистки Юлії Баткалової

Юлія Баткалова. Фото: kanaldom.tv

Для того, аби інвестувати у цінні папери за кордоном, варто обрати надійного брокера. Потім відкрити рахунок та підготувати необхідні документи. Фінансова експертка "Ранку Вдома" Юлія Баткалова пояснить як примножити капітал під час війни.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Для купівлі цінних паперів спочатку треба відкрити рахунок у закордонного брокера, правильно? 

— Правильно. Спочатку треба обрати надійного брокера. Якщо це США, то Interactive Brokers. В Європі — Freedom Finance Europe. Це брокери, які зараз працюють з українцями. Рахунок ми відкриваємо онлайн, адже в Україні немає представництв цих компаній. Треба підготувати пакет документів: закордонний паспорт, довідки про реєстрацію на території України та рахунок в банку. Усі документи мають бути продубльовані англійською мовою. Їх можна оформити в банку, де ви відкриватимете валютний рахунок.

— Який рахунок краще відкривати?

— Обов'язково має бути картковий рахунок в іноземній валюті. Нам треба переказ з картки на картку у валюті.

Які існують комісії для таких інвестицій?

— Комісія становить в середньому десь один, або два відсотки. 

— Яку ми валюту можемо переказувати й кому?

— Можна переказувати або долари США, або євро. Раніше було зручніше, тому що ми могли відправляти гроші напряму брокеру через SWIFT. Це було дуже швидко, бо за годину гроші надходили на рахунок брокера і він відразу купував цінні папери. Зараз ситуація складніше, бо є посередники. Посередником може виступати, наприклад, Європейський банк. Складна процедура, але навіть під час війни в українців є можливість інвестувати валюту.

Що потрібно українцю, аби наважитися на такий крок?

— Якщо людина відкрила рахунок у посередника, взяла інструкцію і зробила переказ на десять доларів, наприклад, то вона вже почала інвестувати у своє майбутнє. Раджу починати з малих сум, тобто перші перекази — це можливість протестувати саму систему. Якщо все пройшло успішно, то можна переказувати більші суми.

Інструкції є у вільному доступі?

— Авжеж. Є фінансові блогери, які все пояснюють. Я теж веду блог у якому  детально все розписую. Тож дотримуючись інструкцій можна успішно інвестувати за кордоном.

Читайте також:

Прямий ефір