Girl Power та "Благомай Hub" для підлітків: інтерв’ю з директоркою благодійного фонду "Благомай" Кірою Сиротенко

Учасниці проєкту БФ "Благомай". Фото: charitymay.com

Girl Power Ukraine — це унікальний проєкт для дівчат віком від 13 до 18 років з дитячих будинків, інтернатів, неблагополучних сімей, переселенців. Його ініціатори прагнуть допомогти дівчатам повірити у себе, знайти улюблену справу та соціалізуватися. Інший проєкт "Благомай Hub" існує, щоб кожна дитина мала свій простір безпеки, розвитку та підтримки. Подробиці дізнавайтеся у "Ранку Вдома" від директорки благодійного фонду "Благомай" Кіри Сиротенко.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Розкажіть про ваші освітні проєкти.

— Girl Power Ukraine — це проєкт для дівчат із вразливих соціальних категорій, дівчат із дитячих будинків та з сімей ВПО. "Благомай Hub" — це проєкт, який запустили в серпні 2023 року. Ми відкрили перший безпечний освітній простір для підлітків, де вони завжди можуть знайти підтримку, допомогу різнопланову, а також навчання, якого вони не можуть здобути.

Як дівчата, які перебувають у дитбудинках, можуть дізнатися про проєкт Girl Power Ukraine та долучитися до нього?

— Ми реалізовуємо його з 2020 року. Ми провели вже 67 освітніх модулів. Тобто 67 потоків дівчат пройшли навчання офлайн в різних областях України. Ми інформуємо наші підопічні дитбудинки. Також співпрацюємо з соціальними службами, з іншими громадськими організаціями по регіонах, які вже мають доступ до тих категорій підлітків, які є нашою цільовою аудиторією.

Яким чином відбувається офлайн навчання?

— В регіонах ми співпрацюємо із партнерськими організаціями. Тобто ми оголошуємо тендер. Організації, які вже по регіонах займаються різними освітніми проєктами, подаються до нас. Ми обираємо найбільш потужні організації, які зможуть реалізувати наш проєкт за тою методологією, яку ми розробили. Вони мають або свої приміщення, або в рамках проєкту ми фінансуємо оренду приміщення.

У нас були проєкти, наприклад, в Луганській області до початку повномасштабного вторгнення, де приїжджали прямо в дитячі будинки інтернати й там проводили цей проєкт. В рамках однієї навчальної групи триває 12 модулів на різні тематики. Це жіноче здоров'я, протидія гендерно зумовленого насильства, це можливості для дівчат в освіті, в кар'єрі. Це різні тематики, якими ми підсилюємо софт скіли учасниць.

Запрошуємо митців, жінок з бізнесу, які можуть розповісти про свій шлях, що вони робили для того, щоб просуватися в кар'єрі, де навчалися, як багато для цього працювали. Все для того, щоб змотивувати дівчат та розвивати їхні навички.

Другий проєкт "Благомай Hub" — безпечний освітній простір для підлітків. Де він фізично розташований?

— Він розташований на метро "Олімпійська", в однойменному бізнес-центрі. Ми дуже довго шукали локацію, яка б нам підходила. Основна вимога — наявність бомбосховища поряд. Тобто діти можуть, навіть не виходячи на вулицю через торговельний центр швидко спуститися в метро. Тож простір безпечний.

Щодо освіти, то дійсно зараз підлітки вмотивовані та завзяті, і приходять навчатися у нас на IT-курсах, на курси іноземної мови, підготовка до НМТ, є у нас ораторське та театральне мистецтво, спортивні заняття. Це все для наших учасників безплатно.

Скільки дітей та якого віку може відвідувати ваші курси?

— Зараз, якщо я не помиляюсь, то понад 3 000 дітей відвідало наші освітні заняття. Вони проходять в другій половині дня, під час канікул — зранку до вечора. Діти записуються на конкретний час, є декілька груп які діють паралельно. У нас також є індивідуальні консультації психологів. Групові консультації, і заняття з психотерапевтом, арттерапія. Йдеться про різного роду психологічну допомогу. Це діти з 13 років. Зазвичай в 14-15 років підлітки самі приходять на заняття.

Дитина має прийти з якимось конкретним запитом? Чи може просто прийти?

— Підлітки приходять в наш простір просто для того, щоб там побути. У них є доступ до комп'ютерів, вони приходять, вчать уроки, спілкуються, знаходять друзів у нашому просторі. В нас є дівчата-переселенки, які не могли знайти друзів, коли опинилися в Києві. Саме в нашому просторі вони знайшли одна одну. Почали товаришувати. Дуже цікаво спостерігати за підлітками.

Скільки дітей може одночасно перебувати у просторі? 

— Простір розрахований на 50 дітей одночасно. Одночасно можуть проходити три різних навчальних напрямки. У нас є кімната відпочинку, де ще можуть знаходитися підлітки, грати в настільний футбол і ще там спілкуватись.

— Які фахівці тут працюють?

— Ми співпрацюємо з компаніями, які багато років займаються освітніми проєктами. Наприклад, освітній курс по IT та мову програмування викладають фахівці зі школи GoITeens. У нас працюють професійні психологи, арттерапевти, викладачі театрального мистецтва.

Як діти можуть записатися до вас? Які правила відвідування хабу?

— Якщо це тривалий курс, то він передбачений першочергово для дітей з соціально вразливих груп. На майстер-класи може приходити будь-яка дитина. Записатися дуже просто. Достатньо залишити заявку на сайті, або написати в соцмережі наші. На сайті є розклад. Діти обирають та подають заявки, але на деякі курси є черга.

Розкажіть, звідки ви перейняли такий досвід?

— Ми робили дослідження світового ринку щодо проєктів, які є актуальними для підлітків. Потребу зчитували й з підопічних дітей. Адже ми працюємо з ними понад 12 років. З часом ми зрозуміли, що актуально. Ми плануємо розширюватися та відкривати такі простори в інших куточках України.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір