"Як відрізало": своїм ставленням до російських музикантів поділився композитор Злотник

Олександр Злотник. Фото: kanaldim.tv

Після 2022 року композитор, народний артист України Олександр Злотник принципово не підтримує стосунків зі співаками, музикантами в Росії, хоча з багатьма з них співпрацював раніше. Про це композитор розповів у програмі "Точка опори" телеканалу "Дім".

"Жодного разу до мене ніхто не дзвонив. Я нікому не дзвонив взагалі, хоч я і працював з багатьма, але як відрізало. Вони знали мою позицію, вона не змінювалась ніколи", — пояснив він.

Підтримки війни Злотник особливо не очікував від російських музикантів, які народилися в Україні.

"Багато з них вийшли з України. Вони тепер там (у Росії, — ред.). Для мене було незрозуміло, як так можна", — акцентував він.

Навіть ті, хто проти війни, не можуть висловити свою позицію у РФ.

"Навіть ті, хто не згоден з тою політикою, з тим, що відбувається, вони бояться рота відкрити. Вони бояться, тому що знають, що їх за це покарають. Фашистський режим. Вони бояться сказати, бояться виступити проти. А у нас, в України, якщо щось не так, то Майдан — і все", — зазначив композитор.

До повномасштабного вторгнення Олександр Злотник ніколи не думав, що Росія може піти на Україну великою війною.

"Хоча той же Назарій Яремчук наприкінці життя, коли він зовсім був поганого стану фізично, казав: "Сашо, Росія — це зло. Повір мені. Може бути все, що завгодно ". Можливо, людина в його стані відчувала це більш гостро. А ми були затуманені, тому що не хотіли вірити, тому що багато друзів, рідних там було. Але рідні — вже не рідні, вони інші. Це вже не рідні", — наголосив він.

Злотник впевнений, що Україна обов'язково переможе.

"А інакше не може бути. Розумієте, хоч би що там було, але добра більше на світі, ніж зла. Якби зла було більше, світ би вже давно перестав існувати. Але все ж таки живемо, творимо, любимо, ненавидимо, боремося, щось робимо", — резюмував композитор.

Олександр Злотник — композитор, народний артист України, ректор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра. Автор симфонічних творів, хорів, музики до багатьох кінофільмів, мюзиклів.

Злотник написав музику до понад 2000 пісень, які виконували Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Іво Бобул, Алла Кудлай, Павло Зібров, Тамара Гвердцителі та багато інших.

Читайте також:

Прямий ефір