В'ячеслав Довженко зізнався, кого йому було легше грати: командира захисників Донецького аеропорту "Серпня" в "Кіборгах" чи керівника російського військового підрозділу в "Бучі"

В'ячеслав Довженко. Фото: kanaldim.tv

У 2023 році В'ячеслав Довженко зіграв головного антагоніста у фільмі "Буча" — керівника російського військового підрозділу, який вчинив відомі всім звірства в містечку під Києвом. Навколо цього фільму з'явилося багато хейту, щойно вийшов трейлер. Особливо після того, як 2017-го В'ячеслав зіграв зовсім протилежну роль — командира групи захисників Донецького аеропорту з позивним "Серпень" у фільмі "Кіборги". У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" актор пояснив, як погодився на роль такого негативного негативного персонажа та зізнався, кого було складніше втілити на екрані.

"Не одразу [погодився на зйомки у фільмі "Буча"]. Хейту я не боюсь. А особливо необґрунтованого. Після хейту цієї стрічки ми вже маємо ще чотири фільми про Бучу. Вже відзняли люди. А хейт отримала тільки ця стрічка. Коли знімались "Кіборги", теж було дуже багато галасу про те, що це не на часі і не треба цього робити. В результаті зараз нікого це не коробить", — пояснив актор.

Стрічку "Кіборги" зняв Ахтем Сеітаблаєв за сценарієм Наталії Ворожбит про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. Стрічка посіла 82-у сходинку серед 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. За сюжетом, командир групи захисників аеропорту із позивним "Серпень" каже товаришам, що ті можуть піти звідти перед ворожим наступом, але вони вирішують лишитися. За це "Серпень" називає їх "кіборгами". 

"Щодо "Серпня"... Я ж не можу піти на пенсію, зігравши якусь певну роль, яка отримала дуже добрий відгук у глядача. Актор це — професія, яка має іти далі. Ти маєш якось розвиватися, щоб не сидіти вдома", — вважає виконавець ролі "Серпня". 

Фільм "Буча" 2023 року є художньою драмою. Сюжет базується на реальних подіях, що відбулись у Бучі, Ворзелі та Гостомелі під час окупації цих міст Росією в лютому-березні 2022 року. У стрічці розповідають історію громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, який завдяки своєму казахстанському паспорту, міг проїжджати на тимчасово окуповану територію та вивозити мирних жителів. Головні ролі виконали польський актор Цезарій Лукашевич та В'ячеслав Довженко. 

"Така негативна роль — це певна сміливість, яку треба було мати, щоб на неї піти. Але якщо б це була історія ні про що, я б туди не пішов. Коли ми зустрічалися з продюсером і автором сценарію Сашею Щуром, ми спілкувалися про цю роль і цього персонажа. Коли ми знайшли компроміс, тоді я погодився", — каже актор.

"Буча" орієнтована здебільшого на європейського глядача, тому що для українців питання того, що значить "руський мір", вже вирішене.

"У них (у західних країнах, — ред.) ще є певні сумніви, вони з ними толерантні, вони ще думають. По-друге, це для наступного покоління, яке підростає. Коли вони будуть вивчати це як історичний факт, то [такі фільми] їм будуть дуже потрібні. (...) Це збірний персонаж (росіянин, якого грає В'ячеслав Довженко, — ред.). Щось від Стрєлкова брали (колишнього ватажка бойовиків "ДНР" Ігоря "Стрєлкова" Гіркіна, — ред.), бо він найяскравіший представник такого — поручник, який позиціонував себе як офіцер. Зі мною консультації ніхто не проводив. Але відгуки, в тому числі і від Кості, були схвальними щодо того, що це правдиво. Це найдорожчий відгук", — пояснив Довженко.

На питання, кого грати було складніше, В'ячеславу відповісти складно. Пояснює, що у 2017 році під час зйомок "Кіборгів" було по-інакшому важко грати таких персонажів.

Повна версія інтерв'ю: Зйомки у фільмі "Буча", хейт за роль Петра I та недоліки роботи в театрі: актор В'ячеслав Довженко у програмі "Точка опори"

Нагадаємо, В'ячеслав Довженко — актор театру та кіно, заслужений артист України. З 2011 року працює в Київському академічному драматичному театрі на Подолі. Кар'єру в кіно розпочав, знявшись у телесеріалі Станіслава Клименка "Тарас Шевченко. Заповіт" (1997), в якому зіграв Пантелеймона Куліша. У повному метрі дебютував у ролі царя Петра І у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" (2002), який був заборонений для показу в Росії. За виконання ролі командира бригади з позивним "Серпень" у фільмі Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" отримав премії "Золота дзиґа" та "Кіноколо" у категорії "Найкраща чоловіча роль". Був одружений з акторкою Ксенією Башою. Експодружжя виховує двох синів. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір