Ліцей №81 імені Сагайдачного проти Технічного ліцею "КПІ": інтелектуальний батл випускників у програмі "Ліс рук"

У шостому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні ліцею №81 імені Петра Сагайдачного (Львів) та Технічного ліцею НТУУ "КПІ" (Київ). 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Переможця вікторини допоміг визначити ведучий Максим Узол.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали,
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали,
  • "Коронна тема" — 10 балів.

Учні ліцею №81 імені Петра Сагайдачного у Львові беруть участь у міжнародних проєктах і поглиблено вивчають англійську, німецьку та французьку мови. За результатами НМТ ліцей входить у топ-100 кращих навчальних закладів України. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: майбутня журналістка Вікторія, відомий у школі знавець анекдотів та фанат математики Максим, власниця особистої бібліотеки на 120 книжок Настя, футболіст Святослав, експертка з англійської мови та майбутня авторка детективів Настя.

З дня введення ЗНО Технічний ліцей НТУУ "КПІ" входить у топ-10 України за показниками з математики та фізики. У 2013 році між ліцеєм та представниками Кембриджського університету було підписано Меморандум про співпрацю. 2024 року ліцей КПІ став членом Microsoft IT Academy. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: знавчиня англійської та французької мов, а також призерка олімпіад з фізики та математики Мілана; постійний учасник олімпіад з астрономії та біології, а також призер олімпіад зі спортивного програмування Олег; володарка коричневого поясу з таеквондо, золота медалістка, призерка олімпіад з географії, фізики, математики Жанна; найкращий у математиці та інформатиці, майбутній розробник ігор та операційних систем Андрій; призер олімпіад з лінгвістики та математики, оратор Михайло.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали на прості питання, на кшталт: 

  • що об'єднує назви Базавлук, Микитин ріг, Чортомлин, Олешки?
  • яка геометрична величина може вимірюватися у квадратних милях?
  • яка буква у слові "єдність" позначає два звуки?
  • у яку пору року зазвичай сіють озиму пшеницю?
  • як скорочено називають коефіцієнт корисної дії?
  • який музикальний лад протилежний мажору?

У цьому раунді перемогу здобули кияни, відповівши правильно на п'ять питань. 

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Команда ліцею "КПІ" вгадала 11 слів — на одне більше за опонентів.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання з біології. На столах команд з'явилися макети людини та її внутрішніх органів. Учитель, який викладав біологію в школах Харкова та Рубіжного, а також автор та експерт завдань ЗНО Олександр Козленко попросив ліцеїстів правильно скласти внутрішні органи грудної і черевної порожнин у муляж. Учні Технічного ліцею НТУУ "КПІ" впоралися з завданням першими і без помилок. Завдяки цьому отримали 3 бали.

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Жанні з Технічного ліцею НТУУ "КПІ" та Насті з ліцею №81 імені Петра Сагайдачного довелося за одну хвилину давати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Жанна обійшла опонентку на чотири бали (7:3), чим принесла своєму навчальному закладу 4 очки і перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: хімія, історія України, українська література, географія, зарубіжна література, біологія, інформатика, секрет. Під кожною з них — одне питання, на яке за 30 секунд команді треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. Деякі з питань:

  • що є найменшою одиницею інформації в обчислювальній техніці?
  • як називався перший професійний театр в Україні?
  • що більше: Cos40 чи Sin50?
  • який жанр у літературу ввів Остап Вишня?
  • на якому материку знаходиться заповідник Центральна Калахарі?
  • стебло якого злаку може досягати 40 см у діаметрі?
  • який найпоширеніший хімічний елемент у Всесвіті?

Випускники обох навчальних закладів дали по 2 правильні відповіді, влаштувавши нічию. Однак за підсумками попередніх завдань, у вікторині "Ліс рук" перемогла команда Технічного ліцею НТУУ "КПІ" (Київ).

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Прямий ефір