Про загиблого на "Азовсталі" брата, вільне серце та музику: репер OTOY у #Муз_Обороні

OTOY — український хіп-хоп та реп-виконавець, автор пісень. Справжнє ім’я співака В'ячеслав Дрофа. В інтерв'ю проєкту #Муз_Оборона артист зізнався, хто допоміг йому почати сольну кар'єру, поділився історією свого загиблого під час оборони Маріуполя брата і розповів, чи вільне його серце.

Перший сольний альбом OTOY під назвою CVIT вийшов 2020 року, а за рік вийшов другий — "Слина". 2021-го співак також став режисером власного кліпу на пісню "Енемі".

З початку повномасштабної війни репер активно допомагає ЗСУ і бере участь у благодійних концертах. Був запрошеним українським артистом на Євробаченні-2023. У червні 2023 року на свій перший сольний концерт у столиці артист зібрав повну залу шанувальників. 

Походження псевдоніму артиста просте — у Львові, звідки В'ячеслав родом, часто не називають на ім'я, а кажуть "отого" чи "отой". Отой — універсальне слово, говорить співак, бо після нього далі в реченні може бути що завгодно.

"Я можу бути "отой, що ніжний", "отой, що злий", "отой, що агресивний", але всюди я "отой", — каже він.

До початку творчого шляху під іменем OTOY В'ячеслав Дрофа писав музику на замовлення. Для себе пісні писав, але "по приколу", ніколи не ставлячи їх у план на майбутнє.

"Близька мені людина, до якої я мав дуже сильні почуття, почала казати: "Чувак, камон, будь ласка, візьми себе в руки! Ти можеш, ти щось класне робитимеш. Пошукай себе!". Я спробував і тепер я тут", — розповідає виконавець.

Творчість артиста OTOY почалася зі спільного треку з Аліною Паш і Den Da Funk'ом під назвою Corruption (2020).

"23 лютого о сьомій вечора я виїхав зі Львова до Києва. О третій ночі 24 числа я прибув до Києва і поїхав спати. Через годину мене набрала товаришка зі словами: "Війна всюди, давай туди-сюди і в машину..". А я думаю: "Блін, ну це взагалі не смішний розіграш. А потім я почув повітряну тривогу і вибухи", — згадує OTOY.

Співак відвіз кішку до мами у Львів і повернувся у столицю, де став волонтерити — закуповував медичне обладнання для госпіталю та спорядження для військових.

"Це все було рівно до тих пір, поки я дуже дурним чином не зловив осколок у шолом. Потім я дума, чим ще займатися, щоб бути корисним. В мене якраз тоді брат пропа на заводі "Азовсталь", — каже він.

Двоюрідний брат В'ячеслава, Дмитро, пішов на війну, як тільки почалися спроби захопити його рідний Маріуполь і село Широкино. 15 квітня 2022 року два бронетранспортні автомобілі прорвалися на "Азовсталь". Один із них впав у воду, був підірваний і затонув, а Дмитро перестав виходити на зв'язок. Співак отримав інформацію, що Дмитро оголошений зниклим безвісти. З того часу інформації про нього не надходило протягом багатьох місяців. 2023 року родина отримала тіло і змогла поховати його як слід. Саме йому OTOY присвятив пісню "Мій брат" з мініальбому "Околофронт". 

Пізніше виконавець створив фонд Agov, який надавав матеріальну, юридичну та іншого роду допомогу сім'ям полку "Азов" та захисників Маріуполя. За період свого існування фонд надав допомогу на 2 329 840 гривень 133 сім'ям. Про діяльність артиста писали Associated Press, The Guardian, BBC, NBC News та Rolling Stone.

2023 року OTOY випустив альбом "Недовготривалі відносини", написаний між екстреними відключеннями світла й постійними нічними атаками дронів. Головний трек у ньому — "Шукали вчора".

"Пісня про усі премії, концерти, конкурси, виступи і про важливість не загубити себе в тому всьому. Ти можеш бути неймовірним актором на сцені, але поза цим, якщо ти пустий, то мої співчуття — довго ти не протримаєшся. Сьогодні недостатньо просто писати музику. Ти мусиш бути набагато більше, ніж просто музикантом, щоб стати артистом", — вважає OTOY.

Під час своїх концертів артист збирає кошти на потреби бригади "Азов". Під час благодійного аукціону на першому сольному концерті OTOY розіграли прапор з підписами командирів бригади "Азов". Його придбали за 50 000 гривень. На цьому концерті OTOY були присутні командування бригади "Азов", а також мама В'ячеслава. Жінка зізналася, що від шоу їй аж захопило дух, а сама вона того вечора почувалася зіркою.

Окрім музики OTOY також працює у сфері ІТ і є керівником користувацького досвіду в одній з ІТ-компаній. Разом із колегами він розробляє банківські системи. 

"До кукухи" — ще одна композиція з альбому "Недовготривалі відносини". У ній репер співає, що любить недовго, хоча дуже сильно, а також не може інакше, ніж кидати через місяць. Виглядає так, ніби цей трек про дівчину, але не все так просто.

"Історія розкривається у другому куплеті, де я кажу: "Намалюю за вікном сцену крейдою. Вона впала на бетон прямо з даху. Я дивлюся на це все і сумую, бо розбилась об бетон моя кукуха". Це звернення до моєї свідомості. Це про частково біполярний стан і про емоційні гойдалки, які ми проживаємо під час війни", — пояснює виконавець.

Серце OTOY завжди зайняте ним самим, але перш за все — любов'ю до України.

"Я вірю у хімію, фізику і в Бога. А в любов…. Ну, я дуже люблю їсти, спати. Люблю маму і своїх друзів… Але поки що не кохаю", — зазнається співак.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір