Вона не пробачила Путіну смерть її матері, —  Юрій Рибчинський про Тамару Гвердцителі

Юрій Рибчинський. Скриншот: kanaldim.tv

Поет, драматург і народний артист України Юрій Рибчинський в інтерв'ю програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" зізнався, що після початку повномасштабної війни грузинська співачка Тамара Гвердцителі розірвала всі зв'язки з Росією. Він бачився з легендарною грузинською артисткою в Іспанії вже після початку великої війни.

Тамара Гвердцителі не вибачила окупантам і президенту країни-агресорки смерті своєї матері. Жінка тяжко переживала повномасштабне вторгнення РФ в Україну й обстріли Одеси, у якій раніше жила. 

"Мама Тамари — одеситка. Все життя вона і Тамара були нерозлучні. Вона для неї була як права рука, дуже хороша жінка. Коли почалася війна і бомбардування Одеси, вона покликала Тамару і сказала: "Мою Одесу-маму бомблять. Ми прощаємося з Росією". Незважаючи на те, що там і статки, і квартира, і все. Вони більше 10 років прожили у Москві і повернулися в Грузію. Але мама так переживала, що померла. Тому Тамара каже: "Це Путін убив мою маму". Ми бачилися з Тамарою в Іспанії", — поділився Рибчинський.

Мати співачки померла восени 2022 року у Грузії. 2023 року на концерті в Молдові Гвердцителі виконала пісню Рибчинського на музику Ігоря Поклада "Скрипка грає", присвятивши її покійній матері. 

Рибчинський також додав, що під час концерту у США Тамар Гвердцителі відмовилася співати російською мовою.

"У неї був концерт в Америці у "Медісон-сквер-гарден". Туди здебільшого прийшли емігранти з Росії. Вони були страшенно обурені, що вона відмовилася співати російською. Вона виконувала тільки грузинські й українські пісні. Не пробачила смерті мами. Для неї це справжня трагедія", — сказав Рибчинський.

Юрій Рибчинський — поет, драматург, сценарист, один із засновників сучасної української естрадної пісні. Народний артист України. Є автором текстів до пісень Володимира Івасюка, Ігоря Поклада, Миколи Мозгового. Загалом на пісні покладено понад 150 віршів Рибчинського. Їх виконували Ніна Матвієнко, Назарій Яремчук, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко та багато інших співаків. Юрій Рибчинський є автором лібрето до мюзиклу "Едіт Піаф. Життя у кредит", рок-опери "Біла ворона. Жанна д'Арк" та інших. Одружений. Має сина Євгена, який також пише вірші.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір