"Я злякався, бо виходить, що за рік писав до 200 штук": поет Рибчинський порахував, скільки загалом створив текстів до пісень

Юрій Рибчинський. Скриншот: kanaldim.tv

У 2000-му році видатний український поет і драматург Юрій Рибчинський підрахував, скільки текстів до пісень він написав та зі скількома композиторами співпрацював. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" він зізнався, що цифра його злякала.

Згідно з офіційними даними, на пісні покладені понад 150 віршів Рибчинського. Серед найвідоміших — "Минає день", "Кленовий вогонь", "Три поради", "Хрещатик", "Знов я у гори йду", "Чарівна скрипка".

"У 2000-му році я підрахував, що співпрацював з 52 композиторами. Якщо взяти самі пісні, а також музичні номери для оперет, мюзиклів та рок-опер, то їх 2000. Це станом на 2000-й рік. Я й сам злякався. Виходить, що за рік я писав до 200 пісень. У мене був ансамбль "Червона рута", ВІА "Смерічка", Яремчук, Зінкевич, Ніна Матвієнко. І це тільки наші, бо ще в мене був ансамбль "Песняры", — поділився поет.

За підрахунками самого Рибчинського, з тих 2000 лише 10 стали популярними.

Юрій Рибчинський — поет, драматург, сценарист, один із засновників сучасної української естрадної пісні. Народний артист України. Є автором текстів до пісень Володимира Івасюка, Ігоря Поклада, Миколи Мозгового. Загалом на пісні покладено понад 150 віршів Рибчинського. Їх виконували Ніна Матвієнко, Назарій Яремчук, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко та багато інших співаків. Юрій Рибчинський є автором лібрето до мюзиклу "Едіт Піаф. Життя у кредит", рок-опери "Біла ворона. Жанна д'Арк" та інших. Одружений. Має сина Євгена, який також пише вірші.

Більше новин із "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір