Вдячний Ігорю Покладу за те, що він мене затягнув у цей жанр, — поет Юрій Рибчинський

Юрій Рибчинський. Скриншот: kanaldim.tv

Після закінчення філологічного факультету київського університету видатний український поет і драматург Юрій Рибчинський опинився в одному армійському ансамблі з композитором Ігорем Покладом. Їх першою творчою спробою співпраці в тандемі стала пісня "Очі на піску", яку віддали популярній радянській співачці Тамарі Міансаровій. Успіх цієї пісні був приголомшливим. З часом вона увійшла до репертуару найяскравіших зірок сцени того часу. Про це Юрій Рибчинський розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

За словами поета, у ті часи він розмовляв українською, але писав лише російською мовою. Твори 18-річного Юрія друкувались в журналі "Юність" та газеті "Комсомольская правда" у Москві. В армії мова була лише одна — російська, тож від нестачі української йому почали снитися сни, де герої розмовляли українською.

"Там я "Очі…" і написав на музику Поклада. Вона вже була. Діапазон там був дуже великим. Мало співаків у Радянському Союзі могли б її осилити. Номером один серед жінок в Союзі на той момента була Тамара Міансарова. Заздрісники виперли її з Москви, тож вона прийшла працювати у Донецьку філармонію. Ми з Покладом у військовій формі прийшли до неї і показали свою пісню. А вона сказала, що не знає мови", — поділився Юрій Рибчинський.

Тоді автор тексту переклав пісню російською. Російськомовний варіант отримав неабияку популярність. В Україні українською мовою цю композицію виконували Надія Пащенко та Ліна Прохорова.

"Я вдячний Ігорю Покладу за те, що він мене затягнув у цей жанр. Я думав, що буду займатися тільки поезією", — додав Рибчинський.

Юрій Рибчинський — поет, драматург, сценарист, один із засновників сучасної української естрадної пісні. Народний артист України. Є автором текстів до пісень Володимира Івасюка, Ігоря Поклада, Миколи Мозгового. Загалом на пісні покладено понад 150 віршів Рибчинського. Їх виконували Ніна Матвієнко, Назарій Яремчук, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко та багато інших співаків. Юрій Рибчинський є автором лібрето до мюзиклу "Едіт Піаф. Життя у кредит", рок-опери "Біла ворона. Жанна д'Арк" та інших. Одружений. Має сина Євгена, який також пише вірші.

Більше новин із "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір