"Вирішила, що це вони пропагандистський фільм знімають": акторка Олена Галл-Савальська зізналася, що не одразу повірила в деокупацію Херсона

Олена Галл-Савальська у серіалі "Перевізниця". Фото: instagram.com/stbserial

Зірка серіалу "Спіймати Кайдаша", акторка Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олена Галл-Савальська разом із чоловіком майже дев'ять місяців прожила в окупованому Росією Херсоні. Вони думали виїхати з міста, але обставини цьому зовсім не сприяли: чоловік хворів на COVID, а потім довелося оперувати собаку. Про життя в окупації та довгоочікуване звільнення області Олена Галл-Савальська розповіла у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

"Спочатку у нас був COVID. Потім собака захворіла на онкологію, її прооперували. Нам казали, що ми її не довеземо. Потім настало літо, і мені кажуть: "Олено, ти гіпертонік, а такая спека…". На виїзд стояли страшенні черги, і знаю, що люди в них вмирали. Ще й колеса в нашої машини були пробиті. Можливості виїхати реально не було. Коли вже нас звільнили, 11 листопада 2022-го ми виїхали. Але в той період теж було три прильоти — у Червоний хрест, біля лікарні і на острів, куди чоловік почав їздити на роботі", — розповіла артистка.   

У деокупацію Херсона, до речі, Галл-Савальська повірила не зразу. Спочатку думала, що то росіяни знімають пропагандистське кіно.

"Ми переїхали до приватного сектору. Не було світла, тепла, води і мобільного зв’язку. Тому чоловік ходив до Дніпра з відрами і набирав воду з річки. А так ми навіть не виходили зі своєї хати. В цей час вони (окупанти, — ред.) грабували і вивозили все з Херсона. Ми тільки чули як туди-сюди носяться машини. Наш будинок заплакав, як Бахчисарайський фонтан — по стінах дуже потекло. Чоловік поїхав додому за рушниками, а коли він повернувся, відкрив калітку і сказав: "Здається нас визволили. Сусід бачив мотоцикл з нашим прапором". Я не повірила. Вирішила, що це вони якийсь фільм вже знімають. Увечері ми почули, як люди біля в’язниці співають "Червону калину", а пізніше взагалі почали співати гімн України. Тоді ми і повірили", — поділилася спогадами Олена Ігорівна. 

Олена Галл-Савальська — українська акторка театру та кіно, провідна артистка Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, Народна артистка України. Зіграла голову сільради у телесеріалі "Спіймати Кайдаша" (2020). Після окупації російською армією Херсона в березні 2022 року разом із чоловіком залишилася в місті та відмовилася співпрацювати з окупантами. Евакуювалася у грудні 2022-го, коли росіяни почали обстрілювати вже деокупований Херсон.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір