У Києві відбувся Відкритий кубок міста зі спортивної гімнастики — остання передолімпійська можливість

Днями в Олімпійському центрі "Конча Заспа" відбувся Відкритий кубок міста Києва зі спортивної гімнастики — остання передолімпійська можливість побачити та оцінити рівень українських атлетів. Захід зібрав найкращих майстрів української спортивної гімнастики. Серед них — ті, хто вже за місяць представлятимуть нашу державу у Парижі. Вже другий рік поспіль Відкритий кубок відбувся під егідою відомого українського гімнаста та олімпійського чемпіона Олега Верняєва.

Медіапартнером фінальних приготувань  і випробувань українських гімнастів перед Олімпійськими іграми виступив телеканал "Дім". Більше про цю подію розповідається у програмі "Коло спорту".

Змагання складалися з двох потоків, де взяли участь близько 150 спортсменів різних вікових груп. Серед почесних гостей події була і легендарна спортсменка, чотириразова олімпійська чемпіонка Людмила Турищева

"Я рада, що змагання взагалі проводяться. Звісно, хотілося б кращих умов, але ми любимо свій зал — це наш храм гімнастики. Ми тут тренуємося, плачемо, молимося, перемагаємо, радіємо — це наше все! Змагання теж дуже порадували. У нас є талановиті гімнастки. Ми бачимо успіхи чоловічої збірної на всіх рівнях. Саме вони будуть захищати честь нашого прапора на Олімпійських іграх. Ми передамо їм частинку нашого серця, наших емоцій, підтримуємо їх і дуже сподіваємося, що вони повернуться не без медалей", — сказала вона. 

Людмила Турищева. Скриншот: kanaldim.tv

Склад чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпіаду-2024:

  • Назар Чепурний
  • Ілля Ковтун
  • Ігор Радівілов 
  • Радомир Стельмах 
  • Олег Верняєв 

Лідер збірної Олег Верняєв зразково пройшов кожен снаряд, ставши чемпіоном у багатоборстві. Олімпійський чемпіон пояснює, що ці змагання — контрольний іспит, який показав, над чим ще потрібно попрацювати, аби гідно представити Україну на Іграх-2024. 

"Це дуже відповідально, тому що в тому, що ми представляємо Україну на Олімпійських іграх, є і політична місія, і спортивна", — каже він.

Для 21-річного Назара Чепурного та 18-річного Радомира Стельмаха Ігри у Парижі стануть дебютними. 

Впевненості команді напередодні додає перемога на чемпіонаті Європи, тож тепер наша збірна цілком обґрунтовано прагне і йде до олімпійської медалі у командних змаганнях. За словами головного тренера збірної Геннадія Сартинського, успіх усієї команди напряму залежить від її лідерів. 

"У нас є два дуже потужні гімнасти, які можуть показувати дуже потужні результати — Ілля Ковтун і Олег Верняєв. Якщо їх не буде — немає команди. Разом вони, як і на чемпіонаті Європи, тягнуть всю команду. Всі інші теж мають свої заслуги і виконують свою роботу, виконуватимуть два чи три прилади, але ці двоє будуть іти по повній програмі — усі шість приладів", — прокоментував Сартинський.

Більше новин спорту:

Прямий ефір