Російським та білоруським фехтувальникам дозволили виступати під нацсимволікою — рішення федерації

Міжнародна федерація фехтування (FIE) скасувала обмеження для спортсменів із Росії та Білорусі. Відтепер вони зможуть виступати на міжнародних турнірах під національними прапорами, гімнами та у формі своїх збірних. Про це повідомили на офіційному сайті федерації, інформує "Дім".
Нові правила почнуть діяти з Чемпіонату світу серед ветеранів 2026 року, який відбудеться у Гонконзі 22-30 липня. Російські та білоруські спортсмени матимуть право брати участь як в індивідуальних, так і в командних змаганнях під національними абревіатурами, прапорами та гімнами.
У FIE заявили, що рішення ухвалили відповідно до принципів Олімпійської хартії.
"Рішення відображає відданість FIE основоположним принципам Олімпійської хартії, зокрема недискримінації, рівному ставленню та універсальності спорту, а також цілям і принципам, викладеним у Статуті FIE", — йдеться у повідомленні.
У федерації нагадали, що у грудні 2025 року Олімпійський саміт підтримав рекомендацію Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску до міжнародних юнацьких змагань спортсменів із російськими та білоруськими паспортами.
Йшлося про участь як в індивідуальних, так і в командних видах спорту без додаткових обмежень.
Читайте також: "Тиск повинен зберігатись": Україна запровадила санкції проти 10 російських спортсменів
Нагадаємо, раніше міжнародні спортивні організації вже дозволяли шістьом російським і чотирьом білоруським спортсменам виступати на Паралімпіаді-2026 під національною символікою та з правом виконання державних гімнів під час нагородження.














