"Тиск повинен зберігатись": Україна запровадила санкції проти 10 російських спортсменів

Проти 10 російських спортсменів, які використовують спорт для пропаганди та підтримки війни проти України, запроваджено санкції. Відповідний указ № 244/2026 підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє Міністерство молоді та спорту, інформує “Дім”.
“Тиск на Росію повинен зберігатись. Продовжуємо протистояти російським спробам мілітаризувати спорт як інструмент політичної пропаганди та використовувати його у війні”, — наголосив міністр молоді та спорту Матвій Бідний.
Документ передбачає:
- блокування активів;
- заборону ведення підприємницької діяльності в Україні;
- заборону набуття у власність нерухомого майна;
- обмеження на в’їзд до України;
- позбавлення державних нагород України.
Обмежувальні заходи діятимуть безстроково, водночас окремі види санкцій встановлено строком до 10 років.
"Україна послідовно координує санкційну політику з міжнародними партнерами задля впровадження жорстких санкцій проти російських атлетів та організацій, які використовують спорт для просування ідей агресора та легітимізації війни", — зазначили в Мінспорту.
Спільна з міжнародними партнерами робота також спрямована на обмеження російського впливу та блокування ворожої пропаганди на міжнародних аренах.
Читайте також:
- Україна посіла третє місце у світі за кількістю медалей на Паралімпіаді-2026 — підсумки
- "Це ганьба": на дискримінацію українських спортсменів на Паралімпіаді-2026 відреагували Сибіга і Бідний
- Національна паралімпійська команда України заявила про системний тиск на Іграх-2026














