Перший малюк сезону: на острові Галіндез напередодні Дня Антарктиди народилося пінгвінятко (ФОТО)

Цими вихідними поблизу станції "Академік Вернадський" з’явилося перше пінгвінятко. Малюк народився у символічний час — напередодні Дня Антарктиди, повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі (НАНЦ), інформує "Дім".
Полярники зазначили, що цього року первісток субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез вилупився досить рано. Раніше біологи фіксували цю подію близько середини грудня.

"Загалом цього року пінгвіни відносно рано почали у великих кількостях приходити на острів й облаштовувати гнізда. Перші спарювання ми помітили ще в середині вересня, і вже тоді це не було рідкісне явище. Тобто то не якась пара вибилася з "графіка", а була нормальна поведінка популяції", — розповіла біологиня 30-ї Української антарктичної експедиції Зоя Швидка.
Біологиня виявила первістка в місці, де було відкладено перші яйця — на скелі біля геокосмічної лабораторії.
"За часом я розуміла, що поповнення має бути ось-ось. І справді, в гнізді було пташеня. Зараз їх там уже двоє", — додала вчена.


У НАНЦ пояснюють, що субантарктичні пінгвінята вилуплюються нерівномірно, відповідно до часу відкладання яєць. Спершу вони вкриті сірим пухом, який з часом густішає та змінює колір. Приблизно через місяць після народження малюки починають линяти, замінюючи пух на пір’я.
У цей період батьки повністю доглядають за пташенятами: годують, зігрівають і захищають від хижих птахів.
"Цікаво, що мама і тато роблять це по черзі: поки хтось живиться в океані, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються", — розповідають дослідники.
Загалом цього сезону на Галіндезі мешкають рекордні 7 тисяч субантарктичних пінгвінів. Станом на зараз біологи нарахували вже 2,3 тисячі гнізд із яйцями. Найближчим часом, за словами полярників, можна очікувати на пінгвінячий "бебі-бум".
Читайте також:
- Команда вчених і техніків вирушила в сезонну експедицію на станцію "Академік Вернадський"
- Неначе скульптура вкрита білим простирадлом: незвичний айсберг показали українські полярники (ВІДЕО)
- Пінгвіни біля "Вернадського" вже висиджують яйця — полярники показали нове відео
- П’ятий сезон в Антарктиці: українська "Ноосфера" успішно прибула на станцію "Арцтовський" (ФОТО)














