Команда вчених і техніків вирушила в сезонну експедицію на станцію "Академік Вернадський"

Криголам "Ноосфера". Фото: facebook.com/AntarcticCenter

На станцію "Академік Вернадський" вирушили учасники та учасниці сезонної експедиції. Їхній тривалий шлях з Києва до Антарктики почався 24 листопада, повідомляє "Дім" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

У складі команди — науковці та технічні фахівці

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

“Вони працюватимуть в Антарктиці кілька місяців, доки там триватиме літо (нагадуємо, що в Південній та Північній півкулях пори року йдуть у протифазі)”, — йдеться у повідомленні.

Загін технічних спеціалістів займатиметься:

  • плановим ремонтом даху станції;
  • будівництвом стаціонарного трубопроводу від причалу до резервуара з пальним, щоб унеможливити аварійне забруднення;
  • реконструкцією майданчика для зберігання пально-мастильних матеріалів;
  • заземленням приладів всередині станції.

Серед науковців сезонної команди — біологи, океанографи, геологи та геофізики. Їхнім основним завданням буде відбір зразків та налаштування обладнання.

“Робота вчених триватиме як на суші, так і в океані — з борту нашого судна "Ноосфера". Зібрані проби аналізуватимуть в передових лабораторіях не лише України, а й інших держав у межах міжнародних співпраць”, — розповідають у НАНЦ.

Основні напрямки досліджень

  • Біологи відбиратимуть зразки бактеріо-, зоо- і фітопланктону, щоб проаналізувати в них екологічне ДНК та краще зрозуміти явище "цвітіння океану". Фітопланктон має вирішальне значення для здоров'я океану, оскільки виробляє близько половини світового кисню і є основою морського харчового ланцюга (як головна їжа крилю).
  • Океанографи будуть "ловити" гарячі підводні хвилі, які подібно до явища "атмосферних річок" можуть призводити до значного потепління океанських вод та підтоплення льодовиків.
  • Геологи відбиратимуть проби донних відкладів та гірських порід для реконструкції палеоклімату. Це дозволить зрозуміти, як змінювалися періоди потепління та похолодання мільйони й тисячі років тому.
  • Геофізики будуть встановлювати та налаштовувати нові прилади для вимірювання геомагнітного поля та сейсмічної активності.

Очікується, що наприкінці листопада учасники сезонної команди піднімуться на борт "Ноосфери" в Пунта-Аренасі (Чилі), а в першій половині грудня дістануться "Вернадського". Там їх уже дуже чекають зимівники та зимівниці 30-ї експедиції, які працюють на станції з березня.

У НАНЦ побажали експедиції безпечного шляху та досягнення всіх запланованих результатів.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір