Команда вчених і техніків вирушила в сезонну експедицію на станцію "Академік Вернадський"

На станцію "Академік Вернадський" вирушили учасники та учасниці сезонної експедиції. Їхній тривалий шлях з Києва до Антарктики почався 24 листопада, повідомляє "Дім" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).
У складі команди — науковці та технічні фахівці.

“Вони працюватимуть в Антарктиці кілька місяців, доки там триватиме літо (нагадуємо, що в Південній та Північній півкулях пори року йдуть у протифазі)”, — йдеться у повідомленні.
Загін технічних спеціалістів займатиметься:
- плановим ремонтом даху станції;
- будівництвом стаціонарного трубопроводу від причалу до резервуара з пальним, щоб унеможливити аварійне забруднення;
- реконструкцією майданчика для зберігання пально-мастильних матеріалів;
- заземленням приладів всередині станції.
Серед науковців сезонної команди — біологи, океанографи, геологи та геофізики. Їхнім основним завданням буде відбір зразків та налаштування обладнання.
“Робота вчених триватиме як на суші, так і в океані — з борту нашого судна "Ноосфера". Зібрані проби аналізуватимуть в передових лабораторіях не лише України, а й інших держав у межах міжнародних співпраць”, — розповідають у НАНЦ.




Основні напрямки досліджень
- Біологи відбиратимуть зразки бактеріо-, зоо- і фітопланктону, щоб проаналізувати в них екологічне ДНК та краще зрозуміти явище "цвітіння океану". Фітопланктон має вирішальне значення для здоров'я океану, оскільки виробляє близько половини світового кисню і є основою морського харчового ланцюга (як головна їжа крилю).
- Океанографи будуть "ловити" гарячі підводні хвилі, які подібно до явища "атмосферних річок" можуть призводити до значного потепління океанських вод та підтоплення льодовиків.
- Геологи відбиратимуть проби донних відкладів та гірських порід для реконструкції палеоклімату. Це дозволить зрозуміти, як змінювалися періоди потепління та похолодання мільйони й тисячі років тому.
- Геофізики будуть встановлювати та налаштовувати нові прилади для вимірювання геомагнітного поля та сейсмічної активності.
Очікується, що наприкінці листопада учасники сезонної команди піднімуться на борт "Ноосфери" в Пунта-Аренасі (Чилі), а в першій половині грудня дістануться "Вернадського". Там їх уже дуже чекають зимівники та зимівниці 30-ї експедиції, які працюють на станції з березня.
У НАНЦ побажали експедиції безпечного шляху та досягнення всіх запланованих результатів.
Читайте також:
- Неначе скульптура вкрита білим простирадлом: незвичний айсберг показали українські полярники (ВІДЕО)
- Пінгвіни біля "Вернадського" вже висиджують яйця — полярники показали нове відео
- П’ятий сезон в Антарктиці: українська "Ноосфера" успішно прибула на станцію "Арцтовський" (ФОТО)














