Пінгвіни біля "Вернадського" вже висиджують яйця — полярники показали нове відео

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” опублікували відео із субантарктичними пінгвінами, які вже почали висиджувати яйця. Науковці пояснили, як проходить інкубаційний період у цих птахів, та поділилися цікавими спостереженнями. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на допис Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).
Багато субантарктичних пінгвінів біля “Вернадського” вже відклали яйця, тому сидіти на гніздах їм доводиться навіть у високих снігових заметах — як цій мамі чи тату на оприлюдненому відео.
“Яйця пінгвінів дуже вразливі до холоду та нападу хижаків. Тому батьки не можуть лишити їх надовго без нагляду. Вони постійно чергують, щоб забезпечити обігрів та охорону яєць протягом всього періоду інкубації. Він триває 34-37 днів”, — розповідають науковці.
Цікавий факт: чим розвиненіший ембріон пінгвіняти, як і будь-якої іншої пташки, тим вразливіше яйце до холоду.
“Якщо на початку інкубаційного періоду воно може вижити певний час без обігріву, то на пізніх стадіях його чутливість до коливань температури збільшується, а час виживання без тепла — зменшується”, — пояснюють у НАНЦ.
Водночас вологі умови нашого району Антарктики є перевагою, адже зменшують ризик зневоднення та пошкодження шкаралупи.
“Труби” в снігу пінгвіни топлять завдяки теплу свого тіла. Також вчені помітили, що послід цих тварин сприяє швидшому таненню снігу навколо гнізда (адже вони випорожнюються по його периметру). Ось така раціональність природи”, — підсумували полярники “Вернадського”.
Вони додали, що вже скоро чекають на появу пінгвіняток біля станції та обіцяють показати їх у наступних фото та відео.
Читайте також: Для школярів проведуть відкритий урок просто зі станції "Академік Вернадський": як зареєструватися














