Сила батьківської любові: возз'єднання родини з Миколаєва у проєкті "Дочекаюсь"

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну 48-річна Катерина з донькою Христиною були змушені покинути рідний Миколаїв та поїхати за кордон. У місті, що перебуває під постійними обстрілами, залишився коханий чоловік і тато Віталій. В програмі "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик родина нарешті возз'єднається.

Родина

Катерина Іващенко до народження доньки працювала перукаркою, а після — стала домогосподаркою і присвятила всю себе материнству. Повернулася до перукарської справи під час перебування у Вільнюсі в 2022 році. 

Дев'ятирічна Христина займається моделінгом, фотографується для реклами одягу, знімалась у музичних кліпах, ходила подіумом. Катерина жартує, що була продюсером Христини, а тато — фінансовим директором.

52-річний Віталій — відомий електрик у рідному Миколаєві. Навчив доньку стріляти з гвинтівки та кататися на роликах. Разом вони грають у шахи, шашки, лото і доміно. Батька дівчинка обожнює.

"Я не боюся померти"

Власними силами родина побудувала дім, у який збиралася невдовзі заїхати. Проте повномасштабне вторгнення зруйнувало ці плани. На щастя, будинок вцілів. Поки дівчата були за кордоном, за помешканням наглядав тато. 

Перший місяць повномасштабної війни сім'я жила у підвалі.

"Піком усього цього для мене став момент, коли Христина притисла нас до себе і сказала: "Не бійтеся, я не боюся померти", — каже Катерина.

Заради дитини жінка згодилася виїхати за кордон. Обіймаючи чоловіка на прощання, боялася, що вже ніколи його не побачить. 

У Вільнюсі Катерина барала участь у різних заходах на підтримку України. Одного разу на ярмарку приготувала 100 літрів борщу. На виручені кошти придбали бронежилети та каски для військових.

За рік у Литві Катерина і Христина дуже скучили за Віталієм, тому й вирішили повернутися на Батьківщину. Допомогла влаштувати зустріч-сюрприз власниця ресторану, в якому колись працював Віталій.

Підказка №1. Іграшка "Кішка Лілі"

Спочатку Христині купили м'яку іграшку-кішку. Дівчинка назвала її Лілі. Згодом придбали хлопця — іграшку-кота, якого назвали Басік. Лілі дівчинка забрала з собою у Литву, а іграшкового кота залишила батькові.

Іграшку розмістили в орендованій квартирі, в яку Віталія викликали в якості електрика. Ремонтуючи телевізор на кухні, чоловік зовсім не звернув увагу на іграшкову кішку, хоч вона і стояла прямо перед ним.

Підказка №2. Портрет 

До Нового року Христина намалювала портрет тата і відправила його йому в Україну. Стиль її малювання він точно впізнає, впевнена дівчинка. Копію цього портрета вона віддала Лілії Ребрик в якості першої підказки.

В орендованій квартирі портрет повісили на верхній кухонній шафці.

"Моя донька таке ж саме намалювала", — сказав Віталій, помітивши малюнок.

Підказка №3. Особливий перстень

Після народження Христини Віталій подарував коханій дружині золотий перстень, виготовлений на замовлення. На каблучці зображена лілія. Таку прикрасу в єдиному екземплярі чоловік точно має впізнати, впевнена Катерина.

Віталію зателефонувала Олена — власниця ресторану, в якому він колись працював. За легендою, до закладу перед зйомкою заїхала її колишня однокласниця і повідомила, що на майданчику виникла проблема з електрикою. Однокласницею виявилася Лілія Ребрик, а вирішувати проблему попросили Віталія. На Лілії — перстень з лілією. Під час розмови чоловік ковзнув по прикрасі поглядом, але ніяк не прокоментував.

Підказка №4. Вінок

Коли у Вільнюсі Катерина з Христиною продавала борщ, дівчинка була у вінку з червоними маками. Фотографії в українському вбранні з того ярмарку дівчата відправили татові, тож сподіваються, що цей аксесуар він впізнає.

Лілія Ребрик привела Віталія на знімальний майданчик, де трапилася халепа з освітленням — у театр. Зламаний прожектор чоловік полагодив за лічені хвилини. Коли почалася зйомка, ведуча показала Віталію один із реквізитів — червоний вінок. Аксесуар одразу нагадав чоловікові про доньку.

Зустріч

Увесь час, поки Лілія Ребрик обговорювала з Віталієм маковий вінок та його сім'ю, на сцені за ширмою стояли Христина з Катериною. Завдяки спеціально виставленому освітленню з залу було видно лише силуети дівчат. Вони одразу нагадали Віталію про його дружину та доньку, кілька разів чоловік відмітив схожість у зачісці чи формі тіла.

Аж ось, куліса підіймається і з-за неї зі словами "Сюрприз, тату!" виходять рідні Віталія. Обіймати коханих дівчат він кинувся вже зі сльозами на очах.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Прямий ефір