Переваги та недоліки оренди банківської комірки — інвесторка Юлія Баткалова

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

Що таке банківська комірка, скільки коштує оренда такого сейфа та які переваги дає клієнтові така послуга у банку. Про це говоримо із фінансовою експерткою "Ранку Вдома" Юлією Баткаловою.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Що таке банківська комірка?

— Банківська комірка — це сейф, який знаходиться у банківській установі під захистом.

Чи знає банк, що людина там переховує?

— Банк не знає, що в сейфі. Людина, яка цю комірку орендує не має права тримати там зброю та наркотичні речовини. Натомість може переховувати там дорогоцінні метали, договори, гроші.

Це зручно, але є й свої ризики. Якщо з цією коміркою щось стається, то людина не може довести, що звідти зникло щось конкретне, бо працівників банку не повідомляли про вміст банківської комірки.

Тобто вміст комірки не застрахований?

— Ні, тому що банк не знає, що там лежить. Тобто людина не може застрахувати те, що туди покладе, бо вони нікому не каже, що там. Клієнт банку сам на сам залишається зі своєї коміркою. В перші двері заходять із працівником банку, а далі людина залишається сам на сам з тими речами. Банк дійсно захищає цю комірку, але не несе відповідальності за її вміст.

В яких випадках банк все ж таки може відкрити комірку без клієнта?

— Тільки коли до банку приходять уповноважені особи, які мають відповідне рішення суду. Тоді до комірки заходить поліція та керівництво банку. Вони разом можуть відкрити цю комірку, а клієнта можуть не попереджати про це. Бо є рішення суду, і банк не може ніяк суперечити.

Скільки коштує оренда банківської комірки?

— В середньому 15-20 грн за день. Як правило, ми орендуємо таку комірку на тривалий термін. Тобто ми оплачуємо оренду від одного місяця до одного року. Якщо людина бронює комірку на рік, то банк може запропонувати 10-20% знижки. Чим більший термін оренди, тим більша знижка.

Варто пам'ятати про те, що доступ до цих речей є тільки в час, коли працює банківська установа. До прикладу, у 2014 році люди у Донецьку та Луганську, не змогли забрати свої речі у банківських комірках, бо поспіхом виїжджали з окупованих територій. Деякі приміщення банківських установ взагалі були знищені, тому звідти не було що забирати. 

Де саме розташовані такі банківські комірки? Лише у головних відділеннях банків?

— Як правило, вони є у великих відділеннях найпопулярніших банків. Буває таке, що доводиться місяць чекати, аби орендувати комірку. Якщо ти обираєш надійну банківську установу, то доведеться зачекати. Зараз шалений попит на це. До речі, вартість оренди залежить від розмірів комірки. Чим вона більше, тим дорожча.

Що зазвичай зберігають у таких комірках?

— Переважно документи та гроші. Ми знаємо, що гроші повинні на вас працювати, тож краще їх інвестувати. Просто зберігати великі суми у комірках не вигідно, через інфляцію.

Втім, це рішення людини. Звісно, найкраще у банківських комірках зберігати коштовності та документи.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір