Один із найвідоміших бандуристів світу Тарас Яницький розповів, чи пишуть зараз музику спеціально для бандур

Тарас Яницький. Скриншот: kanaldim.tv

Гостем нового випуску програми "Точка опори" на телеканалі "Дім" став заслужений артист України та один із найвідоміших бандуристів світу Тарас Яницький. Він викладає бандуру в Київській національній музичній академії імені Петра Чайковського, а також понад 10 років є солістом Київського академічного ансамблю української музики "Дніпро". Тарас Яницький розповів, чи пишуть зараз музику спеціально для бандур та зізнався, чи пробував сам.

"На жаль, рідко, але пишуть. Наприклад, у конкурсних вимогах є пункт про твір написаний, спеціально до цього конкурсу. Подекуди окремі автори пишуть. Почали писати і самі виконавці, бандуристи. Наприклад, Людмила Федорова-Коханська — мій педагог під час навчання в консерваторії", — поділився він.

Сам Тарас Яницький теж пише композиції для бандури, але поки "в шухляду".

Тарас Яницький — український бандурист, один із найвідоміших у світі. Заслужений артист України, співак, автор численних перекладів для бандури, обробок для капели бандуристів і наукових публікацій. Лауреат багатьох національних та міжнародних конкурсів. Соліст Київського академічного ансамблю української музики "Дніпро". Народився у родині музикантів-бандуристів Йосипа та Марії Яницьких. З 2014 року їздить з концертами у зону бойових дій, відвідує шпиталі, підтримує українських воїнів, дає благодійні концерти за кордоном на підтримку ЗСУ та реабілітацію наших захисників.

Більше новин із "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір