"Нічого не працює": нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук пояснила, чому трибуналу над Путіним потрібно довго чекати

Олександра Матвійчук. Фото: kanaldim.tv

У 2022 році український Центр громадянських свобод отримав Нобелівську премію миру. Представники цієї правозахисної організації зокрема закликають реформувати ООН та створити міжнародний трибунал для Путіна. У програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" голова Центру Олександра Матвійчук пояснила, чому це дуже складно і чому для трибуналу над Путіним потрібно чекати спеціального часу.

За словами Олександри, з 24 лютого 2022 року у базі Центру громадянських свобод назбиралося 47 000 епізодів воєнних злочинів. І це тільки верхівка айсбергу, говорить вона. Над фіксацією цих злочинів і працює її правозахисна організація. Усі ці докази необхідні для створення трибуналу над Путіним.

"Ця війна, напевно, є найбільш задокументованою за останнє десятиріччя — кожна людина зі смартфоном може зробити фото і відео, які проллють світло на те, що відбувається. Однак система міжнародного права не розвинулася так, як цифрові технології. У порівнянні з тим, що було до Другої світової війни, в нас тепер є ООН, Міжнародний кримінальний суд, ціла низка Гаазьких і Женевських конвенцій. Але нічого не працює", — пояснює Олександра Матвійчук.

Правозахисниця розповіла, що коли на міжнародних заходах її питають, що найбільше потрібно Україні, вона змушена казати: "Дайте Україні зброю". Хоч це і не асоціюється з образом лауреатки Нобелівської премії миру. 

Голова Центру громадянських свобод дивиться в майбутнє з оптимізмом, бо впевнена, що коли не можна покластися на міжнародну систему безпеки та права, завжди можна покластися на людей. Звичайні люди мають набагато більше сили, ніж вони гадають, вважає Олександра Матвійчук.

Повна версія інтерв'ю: Про трибунал над Путіним, воєнні злочини та Нобелівську премію миру: голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук — гостя "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Нагадаємо, гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: міністр освіти і науки Оксен Лісовий, голова Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук та артист, вчитель-блогер англійської мови TUMAZAR. Музична гостя — Марія Квітка.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір