В Україні триває проєкт "Книга на фронт": чого потребують військові

Проєкт "Книга на фронт". Скриншот: kanaldim.tv

Об'єднання "Культурний десант" вирішило повернути захисникам на фронті можливість читати. Ще торік вони започаткували проєкт "Книга на фронт". Один із найбільших партнерів, який долучився до ініціативи — книжкова платформа Yakaboo. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Попри появу в нашому житті телефонів та кишенькових читалок, звичайна книга залишається вірним супутником багатьох людей. Проте в нинішніх умовах не у всіх є можливість зайти до книгарні чи замовити літературу в інтернеті. Йдеться насамперед про військових, які щодня боронять країну на передовій. Повернути захисникам можливість читати взялося об'єднання "Культурний десант", яке торік започаткувало проєкт "Книга на фронт". 

"Мета — підтримати військовослужбовців, розважити, навчитися чомусь. Книга — це один з інструментів морально-психологічної підтримки. Книга допомагає більше концентруватися, розвиває уяву. Вона допомагає мріяти або навіть уявити таке, чого ти ніколи не бачив. Це може бути корисно навіть під час бойових дій, коли стаються неочікувані події. Лише твоя уява, фантазія та досвід можуть підказати, що зробити в цей момент", — зізнався керівник проєкту "Книга на фронті" Андрій Овчарук. 

Один з найбільших партнерів, який долучився до ініціативи "Культурного десанту" — Національна книжкова платформа Yakaboo. Платформа вже відправила на фронт понад 1 000 примірників. Загалом за час існування проєкту "Книга на фронт" до військових на передову поїхало понад 20 000 різножанрових книжок. 

"Для нас була велика честь бути запрошеними партнерами. Цей проєкт дозволяє кожному українцю купити книжку, написати будь-яке повідомлення, побажання чи подяку нашим військовим та відправити цю книгу безпосередньо на фронт", —  зазначає співзасновник Yakaboo Юрій Кривошея. 

Здебільшого учасники проєкту "Книга на фронт" обирають ті книжки, які прочитали чи збираються прочитати самі. Крім того, консультанти можуть порекомендувати літературу, яка зазвичай найбільше цікавить захисників. 

"Люди вибирають вже книжки на свій смак, світогляд, або те, що вони вважають, є цікавим для військових на фронті. Така гнучкість, дозволяє мати широкий вибір", — додає Юрій Кривошея. 

Щоб краще зрозуміти, які книжки мають популярність серед військових, провели опитування, за результатами якого до топової п'ятірки увійшли такі жанри, як бізнес та економіка, психологія, саморозвиток та мотивація, історія. Незмінним лідером є художня література. 

"В мене є така табличка, куди представники "Культурного десанту" записують побажання військових. Там є побажання передавати більше художньої літератури, книжок, які відривають від реальності. Просять художні книги маленьких розмірів. На цьому акцентують", — резюмував Андрій Овчарук.    

Також в межах ініціативи "Книга на фронт" кожен охочий може написати міні лист з побажаннями для військових. Це можна зробити під час онлайн-покупки на сайті Yakaboo, а команда платформи оформить послання у вигляді листівки разом з книгою. Також лист можна написати власноруч у магазині Yakaboo на Хрещатику. Проєкт "Книга на фронт" триватиме до перемоги. 

Читайте також: Для військових створили безплатну електронну бібліотеку від Yakaboo

Медіа-партнери
Прямий ефір