Не встиг пройти ідентифікацію в "Ощадбанку": як пенсіонеру-ВПО отримати виплати, пояснили у Мінсоцполітики

Ілюстративне фото: radiotrek.rv.ua

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, мали пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Така процедура потрібна, аби перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та людина, якій вони призначені. Той, хто не пройшов ідентифікацію, може це зробити і зараз, з посиланням на Мінсоцполітики повідомляє "Дім".

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації завершився. Пенсіонерам, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до проходження ідентифікації, не перераховуються на банківські картки. Після проходження процедури виплата пенсії буде продовжена. Кошти будуть виплачені за всі місяці, за які людина не отримувала пенсію через непроходження ідентифікації.

Пройти ідентифікацію можна будь-яким зручним способом:

  • особисто відвідати відділення АТ "Ощадбанк" чи орган Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • віддалено авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису "Дія. Підпис" ("Дія ID") на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи ПФУ, перебуває на тимчасово окупованій території або віддає перевагу онлайн-інструментам;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку — подати заявку можна на вебпорталі електронних послуг ПФУ або через контакт-центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753; (044) 281 08 70; (044) 281 08 71;
  • у випадку перебування за кордоном — отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою вебпорталу Фонду чи поштою.

Внутрішньо переміщені особи, клієнти "Ощадбанку", можуть пройти ідентифікацію особи власника рахунку через відеодзвінок до контакт-центру банку. Йдеться про тих осіб, за рахунками яких встановлено обмеження і які не можуть фізично відвідати відділення банку з об’єктивних причин.

Для призначення відеодзвінка необхідно перейти за посиланням й обрати бажані дату та час.

Для відеодзвінка не потрібно вводити свої персональні дані й реквізити платіжної картки (повний номер картки, строк її дії, ПІН-код до неї, одноразові ОТР-паролі для підтвердження операцій з використанням платіжної картки в мережі).

Звертатись до органів Пенсійного фонду України із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації з 1 квітня, не потрібно.

Читайте також: "Ощадбанк" продовжив термін дії платіжних карток до вересня — подробиці

Медіа-партнери
Прямий ефір