На згадку про загиблих спортсменів: українські біатлоністки змагаються на Олімпіаді з чорними стрічками (ФОТО)

Українські біатлоністки на зимовій Олімпіаді-2026 вийшли на старт спринту з особливим символом у волоссі — чорними стрічками. Ця деталь — знак підтримки та вшанування пам'яті загиблих українських спортсменів, з посиланням на Національний олімпійський комітет (НОК) України повідомляє "Дім".
Виступ біатлоністок відбувся 14 лютого.
"У день, коли на трасі вирішуються секунди і долі, наші дівчата нагадали: спорт — це не тільки результати. Це цінності. Це солідарність. Це пам'ять", — зазначили в НОК України.

Цього дня змагалася олімпійська чемпіонка 2014 року Юлія Джима. Вона показала найкращий результат серед українських біатлоністок у спринтерській гонці на зимовій Олімпіаді-2026: спортсменка закрила всі 10 мішеней і фінішувала 24-ю. Цей результат для Юлії став найкращим у поточному змагальному сезоні, до якого вона підходила на тлі проблем зі здоров'ям.
"Сезон виявився непростим. Я пропустила значну частину підготовки через хвороби і травму пальця, і повернення було непростим — і фізично, і психологічно. Але Олімпійські ігри — це особливий старт. Коли виходиш на дистанцію з прапором України на формі, розумієш, заради чого працюєш. Це величезна відповідальність і водночас мотивація", — прокоментувала титулована біатлоністка.

У спринтерській гонці з біатлону дебютантка XXV Олімпійських ігор, чемпіонка світу-2024 у мас-старті серед юніорів 21-річна Олександра Меркушина фінішувала 42-ю. На трибуні спортсменку підтримувала її мама — українська біатлоністка Ірина Меркушина, яка на зимовій Олімпіаді-1998 фінішувала 49-ю.
Олександра прокоментувала свою чорну стрічку у волоссі — символ пам'яті та підтримки.
"Іноземні журналісти запитували, чи це не протест (проти дискваліфікації на Олімпіаді скелетоніста Владислава Гераскевича, — ред.). Я відповіла, що ми заплели чорні стрічки не як протест. Ми просто хочемо нагадати про жертви, про тих, за ким сумуємо", — сказала вона.


Читайте також: "Були довгі розмови": Владислав Гераскевич прокоментував слухання в CAS
Раніше повідомлялося, що український скелетоніст Владислав Гераскевич був дискваліфікований перед першим заїздом Олімпіади. Причина — його намір надіти шолом із зображеннями загиблих внаслідок російської агресії українських спортсменів, всупереч забороні Міжнародного олімпійського комітету.
Читайте також: Українські лижники вшанували пам'ять загиблих спортсменів на Олімпіаді-2026














