На території ЧАЕС відкрили меморіал "Козацький хрест" на честь захисників та працівників станції (ФОТО)

На території Чорнобильської атомної електростанції відкрили меморіал бійцям 28-го Чорнобильського полку Національної гвардії України та працівникам станції — "Козацький хрест". Про це повідомляє "Дім" із посиланням на командувача Нацгвардії Олександра Півненка.
Пам’ятний знак присвячений військовим і працівникам станції, які загинули після початку повномасштабного вторгнення Росії, долучившись до лав Збройних сил України.

“На території Чорнобильської АЕС з’явився особливий знак — "Козацький хрест". Відтепер це місце шани й пам’яті про тих, хто до останнього виконував свій обов’язок”, — зазначив командувач Нацгвардії.
Під час церемонії відкриття присутні вшанували пам’ять бійців 28-го полку Нацгвардії та працівників ДСП "ЧАЕС", які віддали життя у боротьбі за незалежність України.
“Історія Чорнобильського полку НГУ сьогодні особливо виразно наголошує на його шляху як підрозділу, що забезпечує захист критичної інфраструктури й водночас здобув бойову славу. Його бійці проходили через різні випробування і щоразу залишалися вірними присязі. Для родин наших загиблих воїнів їхня втрата завжди залишатиметься болем, який неможливо виміряти. Але в наших словах і діях будуть підтримка, гідність і гордість за наших захисників і захисниць”, — наголосив Олександр Півненко.
За його словами, меморіал має зберігати пам’ять про загиблих і водночас нагадувати, що Україна тримається і вистоїть завдяки їхній жертві та самовідданості.




У межах заходу також відзначили нагородами військовослужбовців 28-го Чорнобильського полку НГУ та працівників станції.
Читайте також: До 40-х роковин трагедії на ЧАЕС: у Києві відбудеться серія меморіальних кіноподій
Нагадаємо, у місті Корк (Ірландія) відкрили меморіал "Мати Чорнобиля" з нагоди 40-х роковин Чорнобильської катастрофи — трагедії, яка змінила хід історії та досі впливає на життя мільйонів людей.














