До 40-х роковин трагедії на ЧАЕС: у Києві відбудеться серія меморіальних кіноподій

Аварія на ЧАЕС. Скріншот: @cikavanauka

До 40-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС у Будинку кіно в Києві відбудеться серія подій, присвячених осмисленню трагедії та вшануванню пам’яті про її наслідки. Організатором показів виступає Національна спілка кінематографістів України, повідомляє "Дім" із посиланням на Держкіно.

Програма заходів розпочнеться у четвер, 23 квітня. У Синій залі відбудеться прем’єра документального фільму "Бастіон зони відчуження" режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.

"Стрічка пропонує погляд на ситуацію з боку екології: як людина і природа разом протистояли трагедії. Фільм розповідає про те, як природа допомогла зупинити розповсюдження радіації, а тепер уже люди допомагають довкіллю відновити водний баланс, захиститися від пожеж та ворога, а також повернути біорізноманіття", — йдеться в анотації.

Наступного дня, 24 квітня, у Синій залі пройде меморіальна програма "Дзвони Чорнобиля: 40 років відлуння". Подія розпочнеться з реквієму героям-чорнобильцям, далі — показ тизеру фільму Сергія БорденюкаАда. Між Чорнобилем і війною” за участі народної артистки Ади Роговцевої, мистецькі інсталяції та фотовиставка, спогади ліквідаторів, виступи кінематографістів, письменників та журналістів.

Головною особливістю програми стане показ унікальних кадрів ліквідації аварії на ЧАЕС, які продемонструють уперше за 40 років.

Більше інформації можна знайти за посиланням.

Читайте також: Запроваджено нову державну відзнаку для ліквідаторів аварії на ЧАЕС — указ президента

Нагадаємо, 23 квітня у Національному центрі “Український Дім” у Києві відкриється виставковий проєкт “Чорнобиль. Обʼєкт укриття”, присвячений 40-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Медіа-партнери
Прямий ефір