Містична історія Чернігова та гостросюжетний детектив: розмова з автором книги "Упир. Слідами монстрів. Хроніки лікаря"

У доробку Сергія Пономаренка романи, повісті та оповідань у жанрі містичного детективу. Нещодавно у світ вийшла перша книжка його нової трилогії під назвою "Упир. Слідами монстрів. Хроніки лікаря". Це детектив, з реальними містичними історіями та персонажами. Про новинку у "Ранку Вдома" розповів сам автор Сергій Пономаренко.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Розкажіть про сюжет трилогії, зокрема, першої її частини.

— Це серія ретро-романів із загальною назву "Полювання на монстрів. Хроніки лікаря". Історії відбуваються в Україні на початку XX століття. За жанром це трилери з елементами жахів. Перша книга має назву "Упир".

Головний герой — молодий лікар Володимир Шульженко після закінчення університету у 1910 році приїжджає до Чернігова. Він починає працювати в міській земській лікарні в психіатричному відділенні. У цей час в місті починають знаходити знекровлені тіла молодих людей. До того ж в тому місці, яке пов'язано з легендою про Чернігівського упиря. Місто охоплює паніка. Ходять чутки, що це упир, через якого в місті знову буде лихо.

Володимир Шульженко потрапляє в коловорот незвичайних, таємничих подій. В психіатричному відділенні лікуються дивні люди. Не менше дивні там і лікарі. До рук Шульженка потрапляє у ривок стародавнього щоденника, інформація з якого багато про що розповідає. Він розуміє, що поліція йде хибним шляхом та починає власне розслідування. Далі розвивається динамічний сюжет, дуже багато поворотів. Звісно, що в кінці головного злодія таки знаходять. Всі здивуються хто він.

— Скажіть, будь ласка, імена, локації, які ви згадуєте в книжці, реальні чи вигадані?

— Головна локація — це місто Чернігів. Коли я писав цей роман, я неодноразово приїжджав до Чернігова, блукав вулицями, локаціями майбутнього роману, спілкувався з краєзнавцями. Багато цих місць, локацій ще й залишилося до нашого часу. Наприклад, той будинок, який пов'язаний з легендою про упиря знаходиться на тому ж самому місці.

У романі є персонаж, прототипом якого є Василь Касперович Дунін-Бурковський. Це дуже неоднозначна особистість, добре відома історикам. Чому його вирішили назвати упирем дізнаєтеся прочитавши роман. До речі, кожна книга трилогії це закінчена історія. Тобто в кожній книзі головний герой — лікар Шульженко, бореться з якимись силами, розшукує монстра. Зрештою перемагає добро.

— Коли вийде продовження?

— Скоро вийде друга книга цієї трилогії "Лікар Лук'янівського замку". Там й третя книга буде, яка називається "Чорний шаман".

— Чим вас приваблює жанр містичного детектива?

— Містика є в житті кожної людини. Я в дитинстві захоплювався Конан Дойлем, а він був сам містиком. В нього є містичні оповідання та повісті. Едгар По, звісно. Потім почав читав Лавкрафта, Чемберса. Ці автори мені подобаються.

— Чи є пропозиції щодо екранізації містичної історії про упиря?

— Шкода, але поки що пропозицій таких немає. Я написав 34 романи. Десь у 2012-2013 році деякі люди зацікавилися романом "Місячне затемнення в зимовому саду". У режисера виникла ідея зробити щось на кшталт "Кримінального чтива", бо у моєму романі чотири історії, долі яких перехрещуються в кінці. Але, як завжди, не знайшлося грошей, тож фільму не знімали. Втім, я оптиміст тож вважаю, що це, рано чи пізно, обов'язково буде на екранах.

— Скажіть, будь ласка, чи є вже якісь відгуки читачів про першу частину трилогії?

— Так, відгуки є. Читачам подобається. Це третій роман за два роки. Перший роман, який вийшов, був "Чорне весілля". Це жахи, видавництва називають бестселером. Ці книги перегукуються трохи, тобто вже мають свого читача. У "Чорному весіллі" українська міфологія, демонологія, а в трилогії про упиря переважно детективні історії. До речі, читачі зізнавалися, що книги справляли неабияке враження на них.  

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір