Куди ще має прилетіти, щоб ви нарешті зрозуміли, що цього треба позбутися? — актор В'ячеслав Довженко про відмову від російського контенту

В'ячеслав Довженко. Фото: kanaldim.tv

Невдовзі за участі українського актора театру та кіно В'ячеслава Довженка мають вийти стрічки "Буча" про події, що відбулись у Бучі, Ворзелі та Гостомелі під час їх окупації Росією в лютому-березні 2022 року та "Будинок "Слово": Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка — про Розстріляне відродження. У "Бучі" В'ячеслав Довженко зіграв головного антагоніста — керівника російського військового підрозділу, який вчинив відомі всім звірства в містечках під Києвом, а у "Будинку "Слово" — Миколу Хвильового. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" актор поміркував, чи вдасться українцям таки відірватися від "великої руської культури" і що для цього треба зробити.

"Дуже в це віриться. Хвильовий, він же Фітільов, — росіянин за походженням, але абсолютний українець за духом. Він і увесь будинок "Слово" постраждали за одну фразу, яку він сказав на з'їзді ЦК КПРС: "Геть від Москви". Ця фраза мала, звісно, образний підхід. (...) У цьому випадку Хвильовий мав на увазі, що нам треба існувати якомога подалі від так званої "великоруської культури". Це було 100 років тому, а ми так і не навчились. Ми до 24 лютого ще мали певну орбіту російської культури в нашому соціумі. Ще більше мене сьогодні вбиває, коли приходиш в магазин і бачиш, як продавчиня дивиться російський серіал. Що ще має статися у вашому житті, куди ще має прилетіти, щоб ви нарешті зрозуміли, що цього треба позбутися? Ми ще досі не відірвалися, за що платимо найдорожчою ціною", — каже Довженко.

Актор вважає, що відповідальність за те, що українці досі споживають російський контент, лежить і на представниках нашої влади та культури.

"У мене велике питання до політиків і до культурних діячів. Ми маємо нести відповідальність за це. Я ще у 2017-му чи у 2018 році казав, що український глядач побіг стрімголов назустріч культурним діячам, тільки ми щось трошки розгубилися і не зробили крок вперед. Чи в українського глядача потреба в українському контенті? Є. Чи ходять вони в театр? Ходять. Чи відвідують музеї? Відвідують. Чи подорожують Україною і відкривають для себе тут нові місця? Відкривають. У них зараз величезна потреба цього", — додав артист.

Повна версія інтерв'ю: Зйомки у фільмі "Буча", хейт за роль Петра I та недоліки роботи в театрі: актор В'ячеслав Довженко у програмі "Точка опори"

Нагадаємо, В'ячеслав Довженко — актор театру та кіно, заслужений артист України. З 2011 року працює в Київському академічному драматичному театрі на Подолі. Кар'єру в кіно розпочав, знявшись у телесеріалі Станіслава Клименка "Тарас Шевченко. Заповіт" (1997), в якому зіграв Пантелеймона Куліша. У повному метрі дебютував у ролі царя Петра І у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" (2002), який був заборонений для показу в Росії. За виконання ролі командира бригади з позивним "Серпень" у фільмі Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" отримав премії "Золота дзиґа" та "Кіноколо" у категорії "Найкраща чоловіча роль". Був одружений з акторкою Ксенією Башою. Експодружжя виховує двох синів. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір