Хижняк, Абдураімов і Ловчинський — олімпійська підготовка українських боксерів до рингу Парижа

Айдер Абдураімов. Фото: fbu.in.ua

На Олімпійських іграх у боксерському турнірі Україну представлятимуть Олександр Хижняк (до 80 кг), Айдер Абдураімов (до 57 кг) та Дмитро Ловчинський (понад 92 кг). Вони неймовірно різні, але всіх їх об'єднує мета — олімпійські нагороди. Про готовність цієї трійки до Ігор-2024 йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Українські боксери розпочали тренувальний збір — спеціальну підготовку до Ігор у Парижі. Лідер збірної України, її серце та головна надія, срібний призер Ігор у Токіо Олександр Хижняк готується до своєї другої Олімпіади і обов'язково — до нагороди. Він першим із команди здобув ліцензію — ще у 2023 році на Європейських іграх у Польщі. Тоді українець потужно перевершив усіх суперників. Цей олімпійський цикл — надважливий і особливий для Олександра. Він змінив категорію і тепер виступатиме у вазі до 80 кг. Шанувальники Хижняка переймаються наслідками прикрої травми боксера, але зараз все добре, заспокоює головний тренер команди Дмитро Сосновський. 

Попри вимушену неучасть у кількох змаганнях, Хижняк має впевнений вигляд. На рингу його тиск професійно переконливий. Олександр змінює спаринг-партнерів у кожному раунді і працює на найвищій потужності, бо прагне реалізувати свою мету — здобути "золото" Олімпійських ігор.

У 20-річного Айдера Абдураімова досвід великих змагань ще попереду. Втім, є дуже великий талант і бажання його реалізувати. 

"Він молодий хлопчина. Тут є талант. Однозначно, талант. Ті поєдинки і той рівень боксу, який він демонстрував серед дорослих боксерів, уже досить високий. Працьовитий хлопець. У були медалі юнацьких чемпіонатів Європи", — каже головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський. 

На ліцензійному турнірі у Таїланді Айдер дуже гучно заявив про себе — провів п'ять поєдинків і у кожному здобув впевнену перемогу. 

"Переміг срібного призера Олімпійських ігор і бронзового призера, коли зараз боровся за ліцензію. Своїм поєдинки він досить впевнено перемагає. З ним працює досвідчений тренер, бронзовий призер Олімпійських ігор Сергій Данильченко. Хороший тандем у них", — додає Сосновський. 

Володарем третьої ліцензії став суперважковаговик Дмитро Ловчинський. Він, як і Абдураімов, здобув путівку у Париж на кваліфікаційному турнірі у Таїланді. Дмитро тричі святкував перемогу і тому зараз готується до головного старту у своєму житті. 

"Він хороший важковаговик міжнародного рівня, але йому важко. У суперважкій вазі велику роль відіграє зріст. Десь бог його обділив зростом і довжиною рук, проте дав йому фізичну силу, терпіння, сильну психіку. Він виходить, щоб перемагати", — говорить головний тренер збірної. 

Дмитро Ловчинський. Фото: fbu.in.ua

Тренувальний збір та спеціальна підготовка завершаться 30 червня. Боксери матимуть тиждень відпочинку, а 8 липня знову повернуться до Конча-Заспи, де фокусуватимуться на бойовій практиці. 22 липня команда вирушить до Парижу, де битимуться за олімпійський успіх.

Більше новин спорту:

Прямий ефір