Про паузу в навчанні у Берклі та перетворення андеграунду в поп: Jerry Heil у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

Jerry Heil. Фото: kanaldim.tv

Минулого року через навчання у Берклі співачка, хітмейкерка і авторка пісень Jerry Heil майже весь час була у Сполучених Штатах. Наразі вона вже тривалий час в Україні, тож нарешті змогла завітати до "Тихого вечора з Оленою Кравець". У 2023-му Jerry Heil заснувала власний лейбл Nova та стала лауреаткою премії Music Moves Europe Awards. В інтерв'ю вона розповіла про навчання в Університеті Каліфорнії, про те, як нині розмиваються рамки між стилями музики та зізналася, з ким зі світових зірок хотіла б мати пісню.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Як справи в Берклі

— Восени 2022-го ти була на навчанні у Берклі. А зараз ти вже тут. Що сталося? У тебе закінчилася віза чи гроші? Там запровадили онлайн-навчання? 

— Там взагалі неможливо навчатися онлайн, тому що це музичний заклад, практична, прикладна наука, тож ти маєш бути там, щоб навчатися. Я сюди приїхала для того, щоб заземлитися і зрозуміти, для чого я була там. 

Навчатися в Берклі — це мрія всього мого свідомого музикантського життя. Я складала вступні іспити ще до повномасштабного вторгнення, і коли воно почалося, я взагалі забула, що туди вступала. Я сиділа в квартирі у ледь знайомих німців, які мене прихистили, коли мені прийшло сповіщення: "Вітаємо! Ви вступили!". У мене шок і стрес. Я і рада, і не знаю, що робити. Як туди їхати, за що їхати? Я напередодні придбала батькові машину за ті кошти, які відкладала на навчання. Я стрибнула туди, як у холодний басейн — вирішила їхати і на місці розбиратися. Але коли в країні війна, ти думками там. На парах я постійно читала новини. Я зрозуміла, що замість того, щоб інтегруватися, приймати цю культуру, спостерігати за ними, створювати щось, що б об'єднувало нашу культуру з їхньою, я постійно тут. 

— До речі, що ти співала на вступі?

— Я зіграла їм свою пісню, яка не випущена.

— Ти з Берклі забрала документи?

— Ні, я не забрала документи. Так співпало, що в мене наклюнулися тут суперпроєкти, за які я вдячна долі. Намалювався дуже красивий проєкт, і якщо я по собі його залишу, то розумітиму, що щось зробила для країни. 

Я не кинула навчання, а призупинила його. Його можна призупиняти. Це щось типу нашої академвідпустки, але на будь-який час. 

— Тобто ти можеш повернутися у дев'яносто?

— Я планую трішки раніше. 

Робота з батьками

— У тебе, як і в будь-якої свідомої артистки, є мрія стати зіркою світового масштабу. В тебе є для цього всі підстави, але є "але". Ти не п'єш, не куриш, не вживаєш наркотики і навіть не їси м'яса. Про твоє особисте життя взагалі нікому нічого не відомо. Ти псуєш зіркову статистику.

— Я намагаюся зробити цей світ трішечки кращим, але виходить так. Люди ж конектяться завдяки їжі чи алкоголю. Піти в клуб, на якийсь концерт — це ж про випивку. Так ти обростаєш компанією. А я не можу. 

Я захопилася чаями. Купила собі набір для чайної церемонії і кайфую. Заставила дві полиці різними чаями: улуни, шен пуери.

— У тебе вийшов трек "Три полоси" і став популярним у військових. Ти усвідомлюєш, що це найцінніша аудиторія зараз?

— Мені здається, що я все зараз пишу, орієнтуючи трохи [на них]. Я не на фронті, тож моє завдання — зробити так, щоб люди, які нас захищають, мали від мене якусь користь. 

— Тобі пишуть військові?

— Так, звісно. Коли військові мені дякують, то хочеться кудись сховатися, бо за що ви мені дякуєте? Це ж я маю… 

— У кліпі, я так розумію, знялася твоя мама.

— Вона в мене взагалі вже досить медійна персона. 

— Твоя артистка вже. А батько — водій твого концертного буса?

— Водій і напівпродюсер. Любить в дорозі розказати, що зробити в наступному кліпі або як мені на сцені поводитися. Він зазвичай після концерту підходить, щоб розказати: "Там у цій пісні ти цього разу так зробила, а спробуй наступного разу отак зробити, бо мені здається, що зал не так сильно відреагував". Він аналізує.

— Дослуховуєшся до порад?

— Так, звісно. В оркестрову яму більше не падаю, як мінімум.

— Відчуваєш якусь гіперопіку?

— Відчуваю. Говорячи про цей випадок з ямою, то те, що зі мною їздить мій батько, з одного боку — жах, бо його дочка падає в яму і неясно, що зі мною, я непритомна, а з іншого — для мене це приємно, тому що під час реабілітації, поки я лежала в лікарні, близька людина була поруч.

Фіти з NF, Charlie Puth і Дуа Ліпою

— Ти багато робиш колаборацій з різними артистами — німецькими і польськими, наприклад. Давай запустимо у Всесвіт твої мрії, а ти назвеш три зірки, з якими ти хотіла б створити фіт.

— Точно знаю двох: американський репер NF і Charlie Puth.

— А ще один? 

— Чисто тому що я перед цим лежала на масажі — Дуа Ліпа. Зараз в голову приходить тільки те, що на поверхні. Я знаю багато крутих музикантів, але.. Хоча Дуа Ліпа — крута музикантка насправді. Тому хай буде!

— А ким ти захоплюєшся з українських артистів? Хто тебе надихає? 

— Та практично всі зараз. Мені дуже подобається, як зараз українська молодь розвивається в музиці. 

— Кого ти слухаєш в машині? 

— Ну, по-перше, в мене немає машини. По-друге, немає конкретних артистів, яких я би прям слухала, тому що я слухаю все. У мене немає улюблених артистів. Я захожу в підбірку і слухаю все. З останнього мені подобається Parfeniuk — дуже класну музику робить, Кажанну прям слухаю, TUMAZAR… Дуже важко запам'ятовую нові імена.

— Після повернення до України ти відчула, що щось відбулося з музичною індустрією у нас? Відчуваються взагалі якісь зміни?

— Вона рухається. Рух тектонічних плит прям шатає. Я відчуваю, що зараз швидко будуть виникати нові артисти, але вже не буде гучних імен і глиб. 

— Буде андеграунд?

— Ні, я б не назвала це андеграундом. Все зараз змінюється у світі, не тільки в Україні. Ринки локалізуються, і ти можеш стати популярним у якійсь ніші. Це може бути поп, але і поп уже дуже розмитий. Колись звучання Біллі Айліш не вважалося попсовим, але зараз це поп. Я б не бралася прогнозувати, але мені здається, що треба просто знайти свою аудиторію і з нею дуже тісно працювати.


Гостями 29-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: режисер Павло Остріков, актор і кулеметник 87-го батальйону 106-ї окремої бригади ТрО Володимир Кравчук, а також співачка, хітмейкерка і авторка пісень Jerry Heil.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 45 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 31.10.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір