Чи можна поєднувати розмови про війну і про секс: ведучі YouTube-шоу "Ебаут" в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Наті Гресько, Ярослава Кравченко та Катерина Мотрич. Фото: kanaldim.tv

Гостями "Тихого вечора з Оленою Кравець" стали ведучі YouTube-шоу "Ебаут" Катерина Мотрич, Ярослава Кравченко та Наті Гресько. У своїх випусках дівчата з трьох різних позицій обговорюють життєві, але табуйовані теми, пов'язані із сексом та стосунками. Їхня мета — говорити з людьми про те, про що інші соромляться казати. В інтерв'ю Олені Кравець дівчата пояснили, як обирають експертів та теми для своїх випусків, та як нині можна поєднувати розмови про війну і секс.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Експерти з сексу і ревнощів

— Я не знаю, як часто ті, хто роблять своє шоу, ходять на інші шоу. Чи ті, хто люблять розмови, ходять на розмови до інших. Ми виходимо на YouTube-каналі, але на державному, а ви — володарки свого простору там. Дівчата, останнім часом теми, які ви обговорюєте у вашому шоу дуже змінилася. З "Чому я не люблю свої груди" на "Чому українці не повертаються". Тобто ваш проєкт став із гостросексуального гостросоціальним? Але ж ці наші особисті питання нікуди не поділися. Що з ними робити? 

Мотрич: Ми їх не залишили, а просто заміксували. Тому що які часи, такі й теми. Гостросексуальні теми нікуди не зникли. Ми все ще живемо, комунікуємо з людьми, заводимо стосунки, розстаємося, сходимося. Треба про це  говорити і ми говоримо. Просто мііксуємо це разом із гостросоціальними темами. 

— Я бачила, що у вас в гостях були люди, яких ми дуже давно чекаємо, але вони ходять до вас. Наприклад, Слава Балбек (київський архітектор), Оля Руднєва (CEO Superhumans Centre, який займається реабілітацією ветеранів). Ми з ними ніби в контакті, але все рівно не можемо затягнути. Саня "Терен" (військовослужбовець ЗСУ Олександр Будько з позивним "Терен") тут уже прописався, можна сказати. Як ви обираєте гостей?

Кравченко: Дуже часто ми робимо вибір між зірковістю і експертністю, але пропускаючи наших гостей через "зашкварність". Ми за те, щоб в країні формувався інститут репутації. Навіть якщо людина може нам принести мільйон переглядів, але ми з нею не сходимося цінностями, вона не прийде в "Ебаут". 

— А якби щось таке сталося, що ви запросили мене, про що б ми поговорили? 

Кравченко: Інститут репутації ти пройдеш. А от щодо того, на які теми ти готова говорити — це питання. Чи готова ти бути максимально відвертою?

— Це питання до мене самої. Чи завжди я відверта сама з собою. Я не знаю, дівчата, чесно. Тому що ті території, на які ви заходите… Я іноді відчуваю, що в мене немає такої готовності. Потрібна певна відвага. 

Кравченко: Саме тому ми показуємо, що можемо про це говорити. Хоча насправді нам теж часто буває незручно. Нещодавно ми сіли писати випуск про секс. І сіли такі: "Ой, якось невдобненько".

Мотрич: Ми просто зайшли на цю соціальну територію: про війну, про інтеграцію і всякі інші теми. А тут "Що не подобається жінкам в сексі". Ми сіли такі і… 

Гресько: … давайте вже гостей запрошувати. 

Карагодін: Хто був експертом у темі сексу? Бо експертом по ревнощам була Христина Соловій.

Мотрич: Ну, не експерткою, а гостею.

Карагодін: Але певний рівень експертності є. Мені сподобалось, оскільки в цьому був певний пост-гумор. То хто був по сексу?

Мотрич: Ми запросили Емму Антонюк. 

Кравченко: Вона — експертка по книжкам і інтелектуальному чтиву. Ми вирішили, що буде дуже цікаво дізнатися, що Емма думає про секс. 

Мотрич: Просто вона про це майже ніколи не говорила. Ми вирішили, що настав час її розговорити на тему сексу. Вийшло досить непогано. 

Як поєднувати розмови про війну і про секс

— Це дуже цікаво для мене, тому що я поки не маю бажання відчиняти прям усі двері. З іншого боку — YouTube же про це.

Мотрич: Це такий самоаналіз! Це просто неймовірно. Коли ми запускали це шоу, я про себе на 60% менше знала, ніж зараз. Впевнена, дівчата так само.

Кравченко: Для нас основне, що люди можуть брати приклад чи якийсь вектор. Відвертість тут — не про публічне обговорення, а про чесність із собою. Ти маєш подивитися "Ебаут" і запитати себе: "А що я думаю про це? Чи комплексую я? Чи все нормально в мене у стосунках? Чи не є вони аб'юзивними? Які в мене стосунки з батьками?". І запустити ті внутрішні процеси, які, як мені здається, важливі для того, щоб жити здорове, усвідомлене життя.

— Ви кажете, що багато самі про себе дізналися. Що наприклад? 

Мотрич: Це треба написати есе, мені здається. Про секс можна говорити по-різному. Ми з дівчатами і хлопцями, бо в нас є також і чоловіча частина "Ебауту", говоримо більше в розрізі сексуальної освіти і пізнання себе через те, що є в житті кожного з нас, але ми чомусь боїмося про це казати. Майже 99% людей, які народжуються, у якийсь період починають займатися сексом. Так з'являються нові люди. Це не тільки про процес, а й про прийняття свого тіла, про свою безпеку, про те, як з тобою можна комунікувати, а як не можна. 

— Ми зараз з вами живемо в часи, коли ми виборюємо свою свободу. Але, мені здається, є певні труднощі з нашою особистою свободою всередині суспільства. Можна сказати щось не те на думку когось і потрапити під "шакалячий експрес". Як ви обираєте теми для своїх випусків? Як запрошуєте гостей? Про що можна сьогодні вам говорити, а про що ні? Чи є у вашому шоу, яке говорить на табуйовані теми, табуйовані теми? 

Гресько: Заходимо в Twitter (з 23 липня 2023 року оновлено до Х, — ред.).

Мотрич: Ти заходиш в Twitter. Я не думаю, що ми про щось не говоримо. Потрапити на цей експрес насправді можна і без приводу. Зайцем. На початку повномасштабного вторгнення ми записали випуск, який називався "За кордоном нелегко". Ми говорили про те, як здебільшого жінкам із дітьми нелегко зараз за кордоном, обговорили різні аспекти. Наті розказувала свій досвід, а я — про свій. Ми зробили тоді дуже корисний випуск для тих, хто був розгублений, ми підтримали цих жінок з дітьми. Але праворадикальні Telegram-канали і Twitter взяли скриншот з нами, запостили і написали: "Чем мы можем вам помочь? (Чим ми можемо вам допомогти, — ред.)" і почали розганяти зраду про те, як нам типу там "нелегко".

Кравченко: Цю кампанію проти "Ебауту" запустили не розібравшись, ніхто не дивився цей випуск. Закидається у групки, в яких починається: "Давайте їх щемити", "Я зараз знайду їх адресу, підем хату підпалимо". У цей момент я, вибачте за подробиці, лежала на епіляції. Аж ось я розумію, що щось починає творитися з моїм телефоном, тому що екран палає від постійних повідомлень. Хтось злив мій номер телефону в таку групу і мене почали закидати спамом. Хтось із моїх підписників, хто теж у цій групі знаходився, написав мені, щоб я швидко блокувала номер. Тож я встигла це швидко зупинити. Але було дуже некомфортно. 

Гресько: Мій улюблений коментар під цими скриншотами: "Я це не дивився і дивитися не планую, але засуджую".

Сексуальна освіта

Карагодін: Ви зараз берете такі соціальні теми, але, я думаю, відчуваєте, що відгук у аудиторії, напевно, не такий масштабний, як на якісь відверті і сексуальні теми. Хоча в цілому наше суспільство ніби й каже: "Давайте говорити на важливі". Але це не так. Що робити з цим дуалізмом? 

Кравченко: Ми, як соціально відповідальне шоу, готові жертвувати переглядами для того, щоб говорити на важливі теми. Чи можна поєднувати розмови про війну і про секс? Так, тому що купа жінок можуть підтвердити, наскільки змінилося лібідо під час повномасштабного вторгнення. Все пов'язано з зовнішнім стресом, з яким багато хто зіткнувся вперше. Треба пояснювати, що те, що з тобою відбувається всередині, — це нормально, це природньо. 

Мотрич: Дуже дискомфортно відчувати себе ненормальною. Мені подобається, що наші розмови дають людям можливість  зрозуміти, що вони нормальні, з ними все ок. Просто от таке існує, і це нормально. Існують різні речі, різні процеси.

Карагодін: Ваше шоу наразі закриває певні прогалини у сексуальній освіті дорослих. Чи не хочете ви йти далі і займатися питанням сексуальної освіти і дітей також? 

Гресько: Це справді дуже важливе і важке питання для нашої країни. Але якщо говорити саме про той контент, який ми створюємо зараз, то для мене було великим здивуванням, коли підходили батьки і казали: "Ми тепер розуміємо, за допомогою яких інструментів нам обговорювати це зі своїми дітьми, як їм допомогти і як краще зрозуміти". Мені здається, коли ми запускали ["Ебаут"], то думали, що в нас буде більш молода аудиторія, тому зосереджувалися саме на неї. А потім зрозуміли, що насправді наш контент може бути дуже цінним і для батьків, які виховані під впливом радянщини. Вони не знають, як говорити про це і що взагалі з цим робити. Відвертість була якимось злом. 

Мотрич: Ми пишемо книжку. Це анонс! Сподіваюся, навесін буде книга, яка буде називатися "Дорослішання". Там будуть наші історії щодо сексуальної освіти. Я сподіваюсь, що книга буде заходити здебільшого юному поколінню, тому що дорослі вже нас подивилися. 

Кравченко: Дорослі зробили ті ж помилки, що й ми.

Мотрич: Ми там писатимемо про наші помилки.

Кравченко: За статистикою, в нашій країні діти починають займатися сексом у 13 років. Важливо, щоб ця книга потрапляла до дітей трішки раніше. 

Мотрич: Сексуальна освіта може бути з народження. Просто різною і по-різному подана. Я хочу кричати про те, що сексуальна освіта — це не про сам інтимний процес, а про себе, про взаємодію з навколишнім середовищем, про те, чого ти такий чи така, як ти є, про процеси в тілі, про гормональний стан. Це все сукупність наших життєвих функцій, які ми ніколи не викреслимо зі свого життя, а ми їх так замовчуємо.

Кравченко: Часто батьки кажуть, що чекають певного віку, щоб поговорити з дитиною. Чи питають, коли з нею говорити. Всі психологи кажуть, що як тільки дитина тебе спитала, тоді їй і можна відповідати.

Наприкінці ведучі "Ебаут" з Оленою Кравець зіграли у гру "Я ніколи не", під час якої за допомогою карток "Було"/"Не було" відповіли на кілька відвертих питань.


Гостями 30-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: ведучі YouTube-шоу "Ебаут"Катерина Мотрич, Ярослава Кравченко та Наті Гресько, а також співак, телеведучий і волонтер Volodymyr Dantes.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 45 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 31.10.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір