23-річна блогерка розвінчує міфи про свій народ — ромів

Зінаїда Прокопенко. Скриншот: kanaldim.tv

Зінаїда Прокопенко розвінчує міфи про ромів у TikTok. Людей ромської національності часто цураються, не хочуть брати на роботу, вважають злодіями. Ці стереотипи дівчина розвінчує в оригінальний спосіб у матеріалі "Ранку Вдома".

Українська ромка Зінаїда Прокопенко — з Одеси. У TikTok  вона розвінчує міфи про ромів, про яких в суспільстві досі відгукуються негативно. Дівчина вирішила показати людям, які ж насправді роми. Так почала записувати відео про свій побут.

"Я розказувала про традиції на весіллях, про ромські фільми, показувала будні ромів, розповідала про своє життя та батьківський бізнес. Користувачам соцмереж це сподобалося. Мої відео попадали в рекомендації. Коли я це помітила, то вирішила професійно зайнятися виготовленням контенту. Хотіла, щоб це відео було не тільки розважальним, а й інформативним", — розповіла ромська блогерка Зінаїда Прокопенко.

У своїх відео Зінаїда Прокопенко не тільки розвінчує міфи про свій народ, а й показує приклади іншого життя для самих ромів. У їхніх сім'ях дотримуються суворих традицій. Серед жінок не заведено здобувати освіту та реалізовувати власні амбіції. Їхня роль — займатися чоловіком та дітьми.

"В такій сім'ї виросла моя мама. Виховуючи власних чотирьох доньок вона все змінила. Мама не хотіла нам такої долі. Зокрема, жити без можливості здобути освіту, без можливості заявити про себе та свої бажання. Вона виховувала нас так, щоб ми мріяли та мали змогу іти спокійно до своїх цілей", — зізналася блогерка.

Сестра блогерки — Валентина, навіть отримала президентську стипендію. Сама ж Зінаїда здобуває освіту журналістки та працює у благодійному фонді "Вітри змін", допомагаючи ромам адаптуватися до сучасного життя.

"Найчастіше — це допомога психологічна. Також просять юридичної допомоги. До нас багато звертаються ромів, які живуть без документів. У нас є юрист, який з цим допомагає. Я хочу сказати, що ромам допомагають, головне хотіти змінити життя. Моя справа — говорити про це, щоб вони це знали, не боялися. Якщо я змогла, пішла й попросила допомоги, то мені її надали. Вони теж можуть так жити", — вважає дівчина.

TikTok Зіни зібрали майже 2 мільйони лайків. Втім, вистачає хейту, як від українців, так й від самих ромів. На негативні коментарі блогерка уваги не звертає. Навпаки, це мотивує дівчину показувати, що роми бувають різні. Багато з них воюють за Україну. В ЗСУ служить й брат Зінаїди Прокопенко.

"Він сказав, що він до останнього буде захищати свій дім. Так вважає багато українських ромів. У війську вони не діляться на ромів та українців, вони всі єдині", — резюмувала Зінаїда Прокопенко. 

Українською ромкою відчуває себе й Зіна. Дівчина планує запустити канал, де публікуватиме інтерв'ю з ромами, які досягли успіху. Також вона мріє створити ромський музей, щоб ознайомити українців з культурою її народу.

Також цікаво: Блогери заробляють більше, ніж співаки, — Вадим Олійник

Прямий ефір