Золотий фінал сезону: як національний чемпіонат зберіг хокей, а "Сокіл" другий рік поспіль виграв

Хокейний клуб "Сокіл". Фото: facebook.com/fhu.com.ua

Шість клубів, три арени, турнір, що тривав від початку жовтня 2022 року до останнього дня березня 2023-го — так пройшов чемпіонат України з хокею. Національна федерація і учасники зробили найголовніше — зберегли велику гру, статус змагань та згенерували надію на майбутнє. Все це за головних умов — захисту, підтримки, впевненості, що забезпечили та продовжують забезпечувати Збройні сили України. Про результати чемпіонату розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Київський хокейний клуб "Сокіл" — свідок і учасник багатьох історичних моментів становлення української держави та вітчизняного спорту. Серед них особливий сезон і титул — переможець чемпіонату України в умовах повномасштабної війни. 

"Дуже добре, що цей сезон відбувся, бо це дуже важливо для всіх. Всі бачать, що ми не стоїмо на колінах, а воюємо на всіх фронтах, навіть на спортивних", — каже головний тренер ХК "Сокіл" (Київ) Костянтин Симчук.

Федерація хокею України разом із учасниками чемпіонату доклали максимум зусиль для проведення турніру. Свій 14-й в історії чемпіонський трофей "Сокіл" здобув у надскладному протистоянні. У фінальній серії плей-офф проти "Кременчука" фаворит змінювався після кожної гри. Для визначення найкращого знадобився п'ятий матч. 

"Ці дві команди у нас більш-менш рівні, тому й такий результат — одна з команд в третьому періоді додає — і виграє гру", — пояснює Костянтин Симчук.

У вирішальній грі суперники не хотіли ризикувати, адже розуміли ціну помилки. 0:0 після трьох періодів — і матч перейшов в овертайм. Команди грали до першої закинутої шайби, яка й мала стати "золотою". У найтривалішому в історії національному фіналі результативний кидок виконав Сергій Бабинець, він же отримав і звання найціннішого гравця плей-оф (MVP). На 97-й хвилині матчу найкращий форвард чемпіонату приніс перемогу "Соколу".

Сергій Бабинець. Фото: facebook.com/fhu.com.ua

Сезон завершився, а українські хокейні функціонери вже мають розуміння, як провести наступний рік. 

"Чи можемо ми зробити краще наступного року? Точно так! Ми навчилися грати під час війни, ми знаємо, що таке повітряна тривога, що таке зупинка матчу чи перенос. На жаль, ми знаємо, як грати без глядачів. Сподіваюсь, що це останній такий сезон. Маємо надію, що наступного сезону з'являться нові команди. Ми знаємо й ведемо перемовини з ними. Будуть посилені чинні команди. Тож ми вже не перший місяць готуємося до наступного сезону", — говорить президент Федерації хокею України Георгій Зубко.

Нападник "Сокола" Сергій Бабинець вже зіграв 389 матчів у чемпіонатах України — це рекорд. У регулярному чемпіонаті таким визнали Віталія Ляльку з "Кременчука". Команда стала срібним призером турніру, а бронзу отримав херсонський "Дніпро"

Більше спортивних новин:

Прямий ефір