Нагороди знайшли своїх переможців: НОК України відзначив найкращих спортсменів початку 2023 року

Обладатели наград НОК Украины. Фото: facebook.com/olympicua

Національний олімпійський комітет уважно придивився до результатів українських атлетів у період від початку року і вирішив нагородити найкращих, на думку його експертів. Про добре знайомих володарів медалей престижних змагань розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".  

"Я хочу подякувати всім нашим спортсменам, які в такий складний час згуртувалися, психологічно вистояли і багато чого виграли на міжнародній арені, принесли славу Україні, показали всьому світу, що ми — потужна нація переможців", — каже міністр молоді та спорту і президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт.

Подія була урочистою — гостинно, відкрито, почесно і з новими пропозиціями.

"Нам потрібно продовжити цю традицію. Я ще додав до цього, що ми тепер будемо нагороджувати наймолодшу спортсменку і наймолодшого спортсмена місяця. Важливо, щоб всі зрозуміли, що наші молоді спортсмени перспективні і такі ж важливі. Це ті, кого ми будемо бачити на наступних чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських іграх", — додав Гутцайт.

Нагороди та відзнаки отримали найкращі спортсмени першого кварталу 2023 року та їхні тренери, а також функціонери федерацій та організацій, завдяки яким ці перемоги стали можливими. Найбільше уваги було до представників зимових видів спорту. Нагороди отримали:

  • Анастасія Меркушина — найкраща спортсменка січня-2023;
  • Олександра Меркушина — найкраща юна спортсменка січня та березня-2023;
  • Олег Меркушин — найкращий тренер спортсменки січня-2023;
  • Ірина Меркушина — найкращий тренер юної спортсменки січня та березня-2023;

"Разом з родиною [отримати нагороди] — це, звичайно, приємна подія. Було дуже класно передивитися всі моменти цього сезону і, нарешті, порадіти наповну. Тому що коли виграєш, одразу думаєш за наступну гонку, перебуваєш у напрузі, стресі. Дуже важко було розслабитися і наповну відірватися в емоційному сенсі", — ділиться емоціями чемпіонка Європи з біатлону Анастасія Меркушина.

Анастасія Меркушина. Фото: facebook.com/olympicua
  • Анастасія Новосад — найкраща спортсменка лютого-2023;

"Такі події, звичайно, надихають, а в мене у голові сидить олімпійська медаль, тому що це — найбільша нагорода для будь-якого спортсмена. У нас є всі шанси в 2026 році, особливо в командних змаганнях. Сезон був важким морально, тому що я жила тільки чемпіонатом світу. Після нього стало легше, хоч і ще залишались змагання. Були маленькі травми, як і в кожного спортсмена. Я б сказала, що дуже задоволена результатом сезону", — каже призерка чемпіонату світу з фристайлу Анастасія Новосад.

  • Емілі Конрад — найкраща юна спортсменка лютого-2023;
  • Наталія Конрад — найкращий тренер юної спортсменки лютого-2023;
  • Дмитро Котовський — найкращий спортсмен березня-2023;
  • Енвер Аблаєв — найкращий тренер спортсменів лютого та березня-2023.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір