Життя в зоні відчуження: тематичну виставку до річниці Чорнобильської катастрофи відкрили в метро Києва

У київському метрополітені, а саме у вестибюлі станції “Золоті ворота”, розпочала роботу фотовиставка під назвою “Укорінені”. Експозицію відкрили до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи, повідомляє “Дім” з посиланням на Київську міську державну адміністрацію (КМДА).
Ця виставка є частиною мистецько-дослідницького проєкту художниці Зінаїди Кубар "Життя після життя", який формувався протягом 10 років дослідження територій чорнобильського полісся.



“У центрі виставки — робота "Укорінені", яка розповідає історію людей, які лишилися в селах зони відчуження, про їхній спосіб життя та досвід проживання після трагедії”, — йдеться у повідомленні.
До експозиції увійшли портрети мешканців зони відчуження, доповнені авторськими орнаментами та цитатами з особистих розмов художниці з героями.
“Проєкт побудований як багатошаровий простір, у якому документальність поєднується з міфологією, дослідження — з мистецтвом, а особистий досвід — із колективною пам’яттю та уявленням про майбутнє”, — зазначають у міській адміністрації.
Відвідати виставку можна до 3 травня включно.
Читайте також: На території ЧАЕС відкрили меморіал "Козацький хрест" на честь захисників та працівників станції (ФОТО)
Нагадаємо, 23 квітня у Національному центрі “Український Дім” у Києві відкривається виставковий проєкт “Чорнобиль. Обʼєкт укриття”.














