Житомир найбільш захищений від блекаутів — причини пояснили в мерії

На відміну від інших міст України, Житомир максимально захищений від блекаутів. Тому що місто ще до початку повномасштабної війни почало переходити на відновлювану енергію. І цей процес триває. Про це в проєкті "Міста" телеканалу "Дім" розповіла перша заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.
"У період війни у нас не те що зовсім не було відключень електроенергії, але їх було набагато менше, ніж в інших містах України. Це результат нашої 10-річної роботи, основним пріоритетом якої стала енергоефективність. 10 років ми планомірно йшли до того, щоб Житомир зменшив споживання енергії та скоротив викиди CO2 (вуглекислий газ, — ред.) в атмосферу", — сказала Ольшанська.
Протягом останнього десятиліття в місті проводилися:
- заміна електромереж;
- утеплення муніципальних садочків і шкіл;
- встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових багатоквартирних будинках для регулювання споживання тепла;
- LED-освітлення.
"Житомир став першим обласним центром, який повністю перейшов на LED-освітлення. У нас вже немає “чорних” провулків, все освітлюється. І на сьогоднішні споживання всього міста — це трохи більше ніж 300 кВт, а в пікові години — 500 кВт", — повідомила заступниця мера.


Крім того, завдяки швейцарським партнерам, була побудована нова ТЕЦ, яка працює на альтернативному паливі — деревній біомасі.
"У нас запущена сонячна електростанція. І водоканал в літній період буде автономним з погляду споживання електроенергії", — додала Ольшанська.

Сонячна електростанція (СЕС) встановлена і на даху терапевтичного корпусу Житомирської лікарні №1, забезпечуючи безперебійне енергопостачання установи.
"Ми не єдина лікарня з СЕС в Житомирі, але ми саме перша лікарня. У 2021-2022 роках ми повністю утеплили корпуси, подали заявку на конкурс з установки сонячних панелей. І чеська компанія SunSol подарувала нам 130 панелей. Сонячні панелі лімітовані, у нас стоїть інвертор 36 кВт, більше цього обсягу він не може видати. Тобто завдяки цим 130 панелям кожного сонячного дня ми економимо електричної енергії до 36 кВт. Навіть при хмарній погоді СЕС видає енергію, але менше, звичайно", — розповів заступник головного лікаря з технічних питань Василь Базленко.
У 2023 році лікарня №1 завдяки СЕС заощадила 350 тисяч гривень.
Панелі, встановлені на терапевтичному корпусі, забезпечують енергією чотири відділення. У найближчих планах лікарні — установка панелей на урологічному, пологовому корпусах.




Читайте також з випуску проєкту "Міста", присвяченого Житомиру:
- Комік "30+" Ваня Кухарчук показав підземний Житомир (ФОТО, ВІДЕО)
- Анатолій Анатоліч спробував себе в ролі весляра разом із ветеранами війни (ФОТО, ВІДЕО)
- "Я побачив цю білу бестію і сказав — будеш моєю": комік Ваня Кухарчук із "30+" розповів про свою сім'ю














