Зафіксовано бот-атаку на МЗС України, спрямовану на дискредитацію допомоги Близькому Сходу

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зафіксував бот-атаку на офіційну сторінку Міністерства закордонних справ України у Facebook. Атака була спрямована під дописом про цінність українського військового досвіду та технологій у контексті іранського терору на Близькому Сході. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на ЦСКІБ.
Масове розміщення маніпулятивних коментарів відбувалося під дописом, створеним на основі заяви міністра Андрія Сибіги про важливість українського військового досвіду та технологій для міжнародної безпеки.
Десятки реакцій “сміх” залишили профілі зі "словацькими" іменами, а також акаунти з фото, згенерованими штучним інтелектом (ШІ), заблокованими або порожніми сторінками — типові ознаки ботоферми.



Такі профілі неавтентичні й розміщували коментарі з образами на адресу міністра, а також поширювали маніпулятивні тези:
- “Не можна експортувати військові технології, бо вони потрібні Україні”;
- “Українські технології нікому не потрібні”;
- “Не треба провокувати Іран”;
- “Влазити в чужу війну”.
“Активність ботів спрямована на дискредитацію зовнішньополітичних зусиль України, знецінення досвіду українських військових і виробників зброї, створення видимості масовості таких поглядів в українському суспільстві”, — пояснюють у Центрі стратегічних комунікацій.
Фахівці додають, що така активність інтернет-шахраїв лише підтверджує правильність дій України та демонструє, наскільки роль нашої держави як контрибутора безпеки дратує російських пропагандистів.
Читайте також: Defence Cyber Marvel 2026: команда ЗСУ стала другою на кібернавчаннях у Сінгапурі
Нагадаємо, Україна надає допомогу країнам Близького Сходу (Катар, ОАЕ, Саудівська Аравія) у протидії іранським ударним дронам, відправляючи туди професійні команди експертів, які мають унікальний досвід боротьби з "Шахедами".














