З вересня 2026 року безоплатне харчування охопить усіх учнів 1-11 класів: відповідні рішення готує уряд

Учні 1-11 класів з вересня 2026 року забезпечуватимуться безоплатним харчуванням у всіх регіонах України. Про підготовку відповідних урядових рішень повідомила премʼєр-міністерка Юлія Свириденко, інформує "Дім".
"Сьогодні для реалізації першого етапу програми спрямували майже 5,9 млрд грн субвенції громадам, щоб забезпечити перший етап харчування для школярів у 2026 році. Загалом же у Державному бюджеті на 2026 рік на цю програму передбачено 14,4 млрд грн", — поінформувала премʼєрка.
Окремо закладено фінансування на модернізацію шкільних харчоблоків, щоб діти отримували не лише безоплатне, а і якісне харчування.
Свириденко нагадала, що з початку 2025 року безоплатне харчування діє для учнів 1-4 класів по всій Україні, а з вересня гарячі обіди почали отримувати ще й учні 1–11 класів у прифронтових громадах.
"Наш пріоритет — створити умови для безпечного та комфортного навчання для кожної української дитини, незалежно від місця проживання чи формату навчання", — наголосила премʼєр-міністерка.
Читайте також: Коли школи перейдуть на 12-річну систему навчання, повідомили в МОН
Нагадаємо, в Україні поетапно підвищують оплату праці в освітній сфері, щоб зробити професію вчителя більш конкурентною.














