Коли школи перейдуть на 12-річну систему навчання, повідомили в МОН

Відповідно до закону "Про повну загальну середню освіту", з 1 вересня 2027 року в усіх школах і ліцеях України запрацює 12-річна система освіти. Про це в коментарі "РБК-Україна" повідомила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова, інформує "Дім".
“Це не питання бажання, це питання виконання закону, який прийнятий ще у 2020 році. Зміни в цій частині в закон не вносилися і вноситись не можуть, тому що це про сталість реформи”, — зазначила заступниця міністра.
Пілотні проєкти вже працюють у деяких школах — там реформа стартувала на рік раніше. А з 2027-го всі ліцеї перейдуть на 12-річне навчання.
“Всі діти, які підуть у 10-й клас у 2027 році, будуть навчатися 12 років. І вже є учні, які почали навчання за новим стандартом у 2018 році”, — додала пані Надія.
В якому віці діти підуть до школи?
За словами Надії Кузьмичової, вирішувати, коли віддавати дитину до 1 класу — це право батьків.
“Ніяких змін щодо цього не передбачається. Ось, скажімо, у 2018 році хтось віддав дитину до школи в шість років, хтось у сім. У 2025 році — так само: хтось віддав у шість, хтось у сім. Це рішення не держави, це рішення самих батьків. Держава точно не буде нормувати це, в жодному випадку. Може будуть і такі, хто віддав у 8 років. А є дитина, якій шість років виповнюється у вересні і виходить, що вона йде до школи у 5 років”, — резюмувала Надія Кузьмичова.
Читайте також: В Україні ухвалили закон про наставництво для дітей і молоді — що передбачає














