Яких помилок припускаються шукачі роботи — деталі від психологині Наталії Підлісної

Фото: kanaldim.tv

Протягом останнього року багато людей зайнялись пошуком роботи. Яких помилок у цьому процесі найчастіше припускаються українці, як їх уникнути та правильно зарекомендувати себе на співбесіді, пояснила у "Ранку Вдома" домашня психологиня Наталя Підлісна.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Чи існують психологічні секрети у роботодавців, розкриття яких допоможе нашим глядачам в пошуку роботи?

— Досі багато хто вважає, що пошук роботи полягає в складанні резюме, надсиланні його потенційному роботодавцю. Це велика помилка.

На час пошуку роботи треба починати думати, як роботодавець, відчувати себе як роботодавець, знати, якого конкретно роботодавець шукає, знати ринок праці. Натомість всі знають, що треба зібрати інформацію про роботодавця. Це не означає, що треба зібрати інформацію про директора. Йдеться про організацію. Треба пошукати в інтернеті, вивчити сайт, історію, стратегію, асортимент, все, що робиться компанія на ринку.

Щоб дізнатися дещо про поведінку на новій роботі, яку ви хочете, треба подивитися форуми, вони досі є. Треба все передивитись в своїй галузі, дізнатися, що люди пишуть про роботодавця, про компанію. Там не завжди дуже багато цікавого. Треба попитати своїх знайомих. Використовуйте соціальні мережі, щоб побачити профілі співробітників компанії, "зірок" галузі, або топменеджерів компанії. Тоді ви будете розуміти, як вам складати резюме, що писати, як поводитися на інтерв'ю.

Доволі часто люди нарікають на те, що вони довго не можуть знайти роботу. Типу їхні резюме давно "висять" на профільних сайтах, але відгуків — мало. Яких помилок припускаються ті, хто шукає роботу?

— Є низка причин. Не зможу охопити всі причини, бо дуже часто вони індивідуальні, але назву загальні.

По-перше, це відсутність чітко поставленої задачі чи мети. Наприклад, людина каже, що вона знається і в продажу, і в маркетингу, і в адмініструванні. Це позиціювання неправильне.

Дуже часто люди пишуть не ефективне резюме, шаблонний супровідний лист. Треба писати мотиваційні листи справжні й відповідати на питання: "Чому ви хочете саме сюди? Чому саме ви?".

Дуже часто люди неадекватно себе оцінюють як фахівця. Не обов'язково переоцінюють, а навпаки недооцінюють. Це теж є проблемою. Буває таке, що покликали на співбесіду, поставили кілька питань і відмовили. Річ у тому, що людина могла не адекватно поводитися під час співбесіди.

Тобто часто буває так, що людина, погано вивчила ринок праці і погано вивчила себе і правила поводження себе на цьому ринку праці.

Як це можна виправити? Що потрібно робити, щоб себе проявити максимально переконливо?

— Треба ретельно готуватися до кожної зустрічі, шукати інформацію про компанію, зробити структуровану самопрезентацію, подумати про зовнішній вигляд, про настрій психологічний. Успішний пошук роботи — це технологія. Оцініть себе як фахівця, сформулюйте мету пошуку роботи, зробіть грамотне резюме, портфоліо, супровідний лист, візьміть рекомендації з минулої роботи чи у людей, з якими ви контактували в своїй галузі і готуйтеся до кожної співбесіди.

У рекрутера зазвичай дуже мало часу на скринінг резюме, тож головне завдання людини —  виділитися в цьому потоці. Треба знати конкурентів, масштаб конкуренції у галузі, щоб розуміти, де ви сильніший, а де програєте. Це дуже важливо для роботодавця.

Також пам'ятаєте про соцмережі. Будьте обачливими зі своїми постами. Бо 90% ейчерів при підбірці людей дивляться сторінки кандидатів в соціальних мережах.

Також цікаво:

Прямий ефір