В Україні на чотири дні відкривають "Книжкову країну": інтерв’ю з керівницею фестивалю Людмилою Фіть

Людмила Фіть. Скриншот: kanaldim.tv

Представників найбільших українських видавництв, письменників, літературних критиків, блогерів, зірок та затятих читачів запрошують у "Книжкову країну" на ВДНГ. З 25 по 28 квітня там відбудеться великий книжковий ярмарок, спілкування з авторами, майстер-класи, дискусії експертів. Протягом чотирьох днів у ВДНГ працюватимуть освітні та ігрові зони. Подія зацікавить навіть тих, хто лише знайомиться зі світом літератури, впевнені організатори. Вхід — вільний. Більше про подію у "Ранку Вдома" розповіла керівниця фестивалю "Книжкова країна" Людмила Фіть.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Розкажіть про фестиваль. Де він відбуватиметься та коли він починається?

— Це не просто фестиваль, а окремий світ. Це книжкова країна, яка відкривається на ВДНГ. На вулиці, в павільйонах, в оранжереї. Ми занурюємося в нього на чотири дні — з четверга 25 квітня по неділю 28 квітня.

Розкажіть, будь ласка, про програму фестивалю. Що б ви назвали родзинками "Книжкової країни"?

— Я не люблю це питання. Коли ти дружиш з усіма видавництвами, з письменниками й під час ефіру ти когось забув, то на тебе ображаються. Коли ми починали робити, то ми собі поставили планку — провести 100 подій. Коли ми почали набирати обертів, то ми вже дійшли до 200 подій. Паралельно відбуватиметься вісім подій, наприклад, у суботу. Побачимо, чи наша аудиторія зможе відвідати усі презентації, квести, квізи, книжкові клуби, родинні читання. Будемо малювати книжки, книжкові зрізи, будемо малювати книжку фестивалю. У нас буде літературна екскурсія на велосипедах по території ВДНГ. Василь Шкляр буде. З ним не буде велосипедної екскурсії, але на наступний раз ми спробуємо таке організувати. Ірена Карпа, наприклад, приведе своїх учнів. Тих, кого вона надихнула на написання книги.

Чи буде програма для дітей?

— Для діток буде окремий павільйон. Знаєте, дуже цікаво спостерігати, коли дорослі заходять в цей павільйон. Вони впадають в дитинство. Там будуть читання, будуть феї та гноми, казкова атмосфера. Наприклад, для Вовчика будемо створювати його улюблені труси. Це якщо з гумором, але будуть й серйозні речі. Тобто ми будемо говорити на серйозні теми. Зокрема, про те, як говорити з дітьми про війну. Запрошені психологи, запрошена уповноважена президента з питань дітей. Тобто готові пропрацювати з батьками серйозні теми.

Один з пунктів фестивалю — це форум бібліотеки. Зокрема, це "Бібліотека майбутнього". Про що ви там плануєте говорити? Які теми порушувати?

— Тут ми дуже вдячні українській бібліотечній асоціації. Бібліотека Ярослава Мудрого та сама асоціація об'єдналися, зайшли до нас. Будемо говорити про те, як зробити бібліотеки не просто сучасними, а й таким місцем, куди хочеться йти.

Будуть ще родинні читання. Що це таке і що плануєте читати?

— Там будуть родинні читання з Анною Завальською. Ми їй неймовірно вдячні. Все структуровано, чітко. У нас будуть імениті гості: Tayanna, Олена Кравець, ведучий Андрій Чорновол, Monatik. Хтось з них пише книжки, тож ми говоримо про їхні книги. Інші гості читатимуть або свої улюблені книги, або своїх дітей. Круто, коли ти заходиш в книжковий світ через людину, якою захоплюєшся. Ми використовуємо абсолютно різні шляхи, щоб занурити у світ книги.

В програмі безліч майстер-класів. На який радите потрапити?

— Топ нашої команди — це Хібукі-терапія. На обійми ідуть усі. Далі будемо робити свою подушку. До речі, буде робототехніка. Будемо грати в настільні ігри. У нас чотири величезні намети з настільними іграми, куди ви можете прийти командою, або ми знайдемо вам команду. Оскільки я малювати не вмію, то малювати книжку на фестивалі я не буду, але охочих запрошую.

— Як гадаєте, скількох відвідувачів прийме "Книжкова країна"?

— Якщо не буде дощу, то подію відвідає 60 000 осіб за чотири дні. Це реальна цифра, бо ми знаємо відвідуваність ВДНГ.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір