Мріє випити кави за допомогою нової руки — історія травмованого на фронті розвідника

Олександр Сівоха. Скриншот: kanaldim.tv

Військовий Олександр Сівоха у мирному житті працював на приватному підприємстві, а на фронті став розвідником. Під час виконання одного із бойових завдань чоловік отримав важке поранення. Йому ампутували руку. Нині Олександр вчиться користуватися протезом, яким можна керувати з допомогою думки. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Військовий Олександр Сівоха родом з Хмельниччини. У мирному житті працював на приватному підприємстві, а на фронті став розвідником. Служив на Куп'янському напрямку у складі 14-ї окремої механізованої бригади імені Романа Великого. Під час виконання бойового завдання отримав важке поранення. Евакуюватися з поля бою Олександру вдалося лише через 17 годин. Увесь цей час він був у турнікеті, навколо було дуже гаряче. Летіли снаряди й вибухали міни. Тоді мав лише одне бажання — повернутися живим додому та побачити свою родину. Розуміння, що втратив кінцівку, прийшло одразу.

"Спочатку мене привезли в місто Куп'янськ на огляд до лікарів, які вже констатували той факт, що кінцівку не врятувати. Звідти вже направили у Харків. Там була ампутація", — пригадує військовослужбовець ЗСУ Олександр Сівоха.

Далі було ще кілька шпиталів, 10 операцій, лікування та реабілітація. Наразі Олександр чекає на остеоінтеграцію в одній зі столичних клінік. Йому потрібен не просто протез, а функціональна штучна рука, адже він має високу ампутацію.

"Олександр пройшов курс лікування. Йому вживили імплант. Це перший етап лікування. Всі методики дозволяють максимально пристосувати пацієнта до зручного користування протезом. Плануємо біонічне протезування", — пояснив ортопед-травматолог Олександр Ліненко.

У медичному закладі боєць побачив військових із подібними випадками. Це додало сил рухатись далі. Він вражений підходами до лікування та новітніми технологіями, які дозволяють перетворювати думки на рухи.

Щодня завдяки сучасній системі Олександр Сівоха вчиться користуватись штучним протезом. Насамперед біологічною рукою військовий хоче навчитися тримати горнятко кави та кермувати автівкою. Попереду воїна чекає тривалий період лікування, протезування та реабілітації. На це потрібні чималі кошти. Наразі благодійники відкрили збір на сучасний протез для героя. Допомогти може кожен охочий.

Також цікаво: Спортивні протези українським військовим надає проєкт U+ System — чому це важливо

Медіа-партнери
Прямий ефір