Я не думаю про глядача, коли ставлю виставу. Це дуже небезпечно, — театральний режисер Іван Уривський

Іван Уривський. Фото: kanaldim.tv

Ведуча програми "Точка опори" Світлана Леонтьєва пригадала режисерові Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Івану Уривському його слова про те, що єдиний шанс режисерові щось зрозуміти у тому чи іншому матеріалі — це поставити його. Театральний постановник пояснив, чому не орієнтується на глядача, коли ставить виставу.

"Я казав про себе, тобто щоб зрозумів я. Я не думаю про глядача, коли ставлю виставу, бо всі люди різні. У кожного свій досвід, кожен приходить на виставу зі своїм настроєм. Влучити дуже важко", — пояснює він.

Уривський каже, що фактично першим глядачем його вистави є він сам, тож перш за все необхідно "влучити" в себе — зробити виставу цікавою для самого себе і для тих, хто ще над нею працює. Тоді є шанс, що якась частина глядачів цю роботу теж вподобає. 

"Думати про глядача — дуже небезпечно насправді. Йому треба якісь заманки, щоб вистава спрацювала. Гадаю, кожен режисер це знає. Однак не завжди їх треба використовувати", — додав Уривський.

Повна версія інтерв'ю: Що не так з російською, любов до української класики та підбір акторів: театральний режисер Іван Уривський у "Точці опори"

Нагадаємо, Іван Уривський — театральний режисер, заслужений артист України. Рідне місто — Кривий Ріг. У 2019 році став головним режисером Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька. У його творчому доробку — 20 постановок на сценах Одеси, Львова, Києва та литовського Каусана. Отримав премію імені Леся Курбаса за виставу "Перехресні стежки" на сцені Львівського театру за мотивами повісті Івана Франка. Нині живе та працює у Києві. Є провідним режисером-постановником столичного театру імені Івана Франка. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір