Я адекватний, я розумію, що не схожий на Кузьму, — Іван Бліндар про зйомки у фільмі "Я, Побєда і Берлін"

Іван Бліндар у ролі Скрябіна. Фото: facebook.com/yapobedaiberlin

Після виходу роуд-муві "Я, Побєда і Берлін" за мотивами однойменної повісті музиканта Кузьми Скрябіна попит на саму книгу зріс у 10 разів, кажуть у видавництві. Тимчасом виконавець головної ролі у стрічці, актор Івано-Франківського драмтеатру Іван Бліндар зізнався у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім", що не одразу отримав цю роль і не впевнений, що взагалі схожий на Кузьму.

"Щойно мене сьомого числа затвердили, як я поїхав у Новояворівськ (місто на Львівщині, де провів дитинство та юність Кузьма Скрябін, — ред.). Дізнався, що у Новояворівську 10-го день міста, і якраз поїхав. Я перелопатив музику, яку Кузьма любив. Шукав у цій музиці ті нотки, які він взяв для себе, для створення його смаку", — поділився Іван Бліндар.

Актор каже, що не намагався відтворити Кузьму на 100%, а хотів лише дати нарис, який глядач дофантазує відповідно до свого уявлення про музиканта. Бліндар спілкувався з дружиною Кузьми Світланою, а також з тими, хто особисто знав молодого Скрябіна. На основі цього і створювався образ.

"Я адекватний, я розумію, що не схожий на Кузьму. Хіба що волоссям і ще якимись мікродеталями. Я розумів, що у головах людей буде свій Кузьма. Для кожного він різний. Розпитував своїх знайомих — дуже різняться думки. Так, основний кістяк у всіх є. А все довкола… За основу я брав те, як я його бачив, розмови з його дружиною пані Світланою, режисерки, декількох друзів, близьких і знайомих, які безпосередньо були з ним в той період, коли йому було 19-21 рік. Я не намагався відтворити його на 100%. Я, як художник робить легкі мазки, давав нарис на Кузьму, щоб збудити фантазію глядача. Глядач сам дофантазує собі свого Кузьму", — пояснив актор.

Іван Бліндар розповів також про один кумедний випадок на знімальному майданчику "Я, Побєда і Берлін", який змусив Світлану згадати покійного чоловіка.

"Режисерка Ольга Ряшина пояснила, чому саме я отримав роль, і цей аспект був головним — наша психофізика схожа, манера розмовляти, світогляд. Під час перерви на зйомках я ходив собі туди-сюди, поряд росла яблуня, я підійшов, потряс дерево, підняв яблуко, об себе обтер і з'їв. Пані Світлана сказала, що Кузьма, напевно, теж так зробив би", — поділився виконавець головної ролі.

Іван Бліндар – актор театру та кіно. З 2011 року працює в Національному Івано-Франківському музично-драматичному театрі імені Івана Франка. Дебютував у кіно в короткому метрі режисера  Аркадія Непиталюка "Кров'янка" (2016). Потому знявся у повнометражному дебюті Марисі Нікітюк "Коли падають дерева" (2018). 

У березні 2024 року в прокат вийшов  художній фільм Ольги Ряшиної, знятий за мотивами однойменної повісті музиканта Кузьми Скрябіна "Я, Побєда і Берлін". Іван зіграв молодого Андрія Кузьменка. Над стрічкою почали працювати ще у 2020 році, а прем'єра планувалася на березень 2022-го. У зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії глядачі змогли побачити фільм лише через два роки.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір