Через війну я втратив батька, його серце не витримало, — бандурист Тарас Яницький

Тарас Яницький. Скриншот: kanaldim.tv

Тарас Яницький — один із найвідоміших бандуристів світу. Його батько Йосип Кузьмович теж був бандуристом. На жаль, серце 82-річного музиканта не витримало стресу від повномасштабного вторгнення Росії. Третього березня 2022 року Йосипа Яницького не стало. Про це Тарас Яницький розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

Перед початком великої війни Тарас Яницький з сім'єю готував тривожні валізки, проте, як і багато українців, вірив, що чутки про вторгнення лишаться лише чутками.

"Ми розуміли, що маємо витримати ці бомбардування і пережити це все. Для мене особисто, це був дуже важкий процес. Страх був, але більше за батьків. Через усі ці події я втратив батька. Буквально на третій день його серце не витримало", — поділився бандурист.

Аби убезпечити батьків, Тарас Яницький одразу перевіз їх у відносно безпечний Львів. Дорога тривала дві доби. Проте навіть це не врятувало тата бандуриста.

Йосип Яницький був українським співаком, бандуристом, педагогом, заслуженим діячем мистецтв України (2005), а також членом Національної спілки кобзарів України. Автор пісень на слова М. Масла "Балада про кобзу", балади "Під Берестечком" на слова Миколи Вінграновського. 

Тарас Яницький — український бандурист, один із найвідоміших у світі. Заслужений артист України, співак, автор численних перекладів для бандури, обробок для капели бандуристів і наукових публікацій. Лауреат багатьох національних та міжнародних конкурсів. Соліст Київського академічного ансамблю української музики "Дніпро". Народився у родині музикантів-бандуристів Йосипа та Марії Яницьких. З 2014 року їздить з концертами у зону бойових дій, відвідує шпиталі, підтримує українських воїнів, дає благодійні концерти за кордоном на підтримку ЗСУ та реабілітацію наших захисників.

Більше новин із "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір